G2 i Gambit z awansem na wiosenne finały BLAST Premier!

BLAST Premier Spring Showdown zakończone. Awans do finałów wywalczyły sobie dwie formacje - G2 oraz Gambit Gaming. G2 w ostatnim meczu pokonało Spirit, a Gambit było lepsze od Heroic.

Od 13 kwietnia 16 ekip rozpoczęło walkę o dwa miejsca w wiosennych finałach BLAST Premier. Sensacyjnie z rozgrywkami bardzo szybko pożegnało się Astralis, Liquid oraz Vitality. W niedzielę rozegrane zostały dwa ostatnie mecze, które miały wyłonić ekipy premiowane awansem. W jednym z nich G2 podejmowało Team Spirit, a w drugim Heroic zagrało z Gambit.

Zobacz również: Jakub „g1elek” Geliński zakontraktowany przez Tarczyński Protein Team

G2 nie rozpoczęło swojego spotkania w najlepszy sposób. Rosjanie z Team Spirit sprawili im lanie na pierwszej mapie (de_mirage – 6:16), jednak ekipa „NiKo” nie złożyła broni. Dwie kolejne mapy wpadły na ich konto, a na trzeciej odsłonie meczu (de_overpass) potrzebowaliśmy dogrywki. Finalnie to właśnie G2 cieszyło się z awansu na finały.

Starcie pomiędzy Gambit a Heroic było swego rodziaju rewanżem za finał ESL Pro League, który wpadł na konto Duńczyków. Po bardzo wyrównanym meczu końcowy sukces wpadł na konto Rosjan z Gambit (2:1).

W wiosennych finałach BLAST Premier udział weźmie 8 ekip. Odbędą się one w dniach 15-20 czerwca, a pula nagród wyniesie 425 tysięcy dolarów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem