FunPlus Phoenix potwierdza transfer Dmitriya „dimasicka” Matvienki

Zmiany dotykają kolejne organizacje, nie tylko w dywizjach CS:GO. Dziś oficjalnie w szeregi FPX dołączył "dimasick", który był już łączony z chińską organizacją.

Matvienko w drużynie zastąpi Johana „Meddo” Renbjörka, który opuścił organizację niespełna miesiąc temu. Zawodnik z Kazachstanu, tak jak spora część graczy VALORANT, wywodzi się z Counter Strike’a. Dmitri „dimasick” Matvienko występował głównie w drużynach z regionu CIS, gdzie odziewał barwy Gambit, AVANGAR i pro100. Z AVANGAR udało mu się nawet zagrać na ELEAGUE Major Boston 2018, jednak po tym sukcesie nie wyróżniał się na scenie CS:GO.

Zobacz również: Kolejny zawodnik odchodzi od CS:GO – „vanity” przechodzi na VALORANT

Na przjeście na VALORANT zdecydował się w kwietniu 2020 roku. Wtedy oficjalne mecze rozgrywał w zespołach miksowych, a pierwszą organizację zasilił w listopadzie. Z zespołu odszedł miesiąc później, po bardzo słabym występie w First Strike CIS.

Skład VALORANT w FPX wygląda następująco:

  • Pontus „Zyppan” Eek
  • Tobias „shadow” Flodström
  • Kirill „ANGE1” Karasiow
  • Andrey „Shao” Kiprsky
  • Dmitriy „dimasick” Matvienko
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem