Frustracja Krychowiaka. Rozbity nos, nieuznany gol i… czerwona kartka!

Grzegorz Krychowiak przeżył w sobotę frustrujący wieczór w lidze rosyjskiej. Jego Lokomotiw Moskwa przegrał 1:2 z Rotorem Wołgograd. Sam „Krycha” w samej końcówce wyleciał z boiska z czerwoną kartką, rozbitym nosem i... nieznanym golem.

Grzegorz Krychowiak od 15. minuty grał z żółtym kartonikiem, po tym jak dał się nawinąć jednemu z rywali i sfaulował go w środkowej strefie. Do ostatnich minut spotkania odgrywał jednak kluczową rolę w ekipie Lokomotiwu. Mecz z Rotorem Wołgograd miał bardzo emocjonujący przebieg. Przy stanie 1:2 arbiter spotkania nie uznał najpierw gola dla gości, a później dla gospodarzy. W obu sytuacjach posiłkował się powtórkami systemu VAR. Lokomotiw dość niespodziewanie uległ na własnym boisku dużo niżej notowanemu przeciwnikowi, mając wyraźną przewagę w stwarzanych sytuacjach czy samym posiadaniu piłki.

Końcówka spotkania, do którego doliczono aż siedem minut, należała do Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik reprezentacji Polski w doliczonym czasie gry zdobył bramkę głową. Przy uderzeniu, boleśnie rozbił nos o ramię rywala. Nim został opatrzony przez sztab medyczny, arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Sędzia uznał, że jeden z zawodników Lokomotiwu, po strzale Krychowiaka, znajdował się na pozycji spalonej i absorbował uwagę bramkarza.

Krychowiak ewidentnie nie mógł się pogodzić z decyzją. Ekspresyjnie machał rękami i w samej końcówce przełożył swoją nerwowość na niepotrzebny faul, po którym wyleciał z boiska. Reklamował u sędziego, że sam był bezpardonowo powstrzymywany. Gdy po raz kolejny nie uzyskał u arbitra korzystnej decyzji, ostrym wejściem odpłacił się rywalowi.

Krychowiak w 95 minucie obejrzał za to drugi żółty kartonik i dwie minuty przed resztą kolegów musiał zejść do szatni.

Krychowiak ostro zaatakował… własnego trenera! Siomin skończył z czerwoną kartką (video)