Francja wygrywa Ligę Narodów! Kontrowersje wokół decydującej bramki Mbappe!

Druga edycja Ligi Narodów UEFA dla reprezentacji Francji! Finałowy mecz z Hiszpanią, wygrany przez Trójkolorowych 2:1, wywołał wielkie emocje, także ze względu na decyzje sędziego Anthony’ego Taylora. Czy bramka Kyliana Mbappe nie powinna zostać uznana?

Turniej finałowy drugiej edycji Ligi Narodów przyniósł wielkie emocje i dużą jakość sportową. W niedzielne popołudnie, w meczu o trzecie miejsce, triumfowali Włosi pokonując 2:1 Belgię. Późnym wieczorem finał wyłonił z kolei zwycięzców całej imprezy. Francja wygrała 2:1, a decydujący gol padł w końcowej fazie spotkania. Arbiter Anthony Taylor uznał trafienie Kyliana Mbappe dopiero po obejrzeniu powtórki. Zdaniem wielu komentatorów oraz kibiców, sędzia popełnił błąd. A nawet jeśli nie, to najnowsze interpretacje dotyczące pozycji spalonej nie idą z duchem gry i krzywdzą Hiszpanów.

Gwiazdor PSG w momencie otrzymania podania był na pozycji spalonej. Gol został uznany, ponieważ arbiter zwrócił uwagę na zachowanie Erika Garcii. Defensor Barcelony próbował przeciąć podanie, a – zgodnie z najnowszymi wytycznymi – takie zachowanie kasuje spalonego.

Taka interpretacja nie przekonuje Hiszpanów!

Sędzia wyjaśnił nam, że Eric Garcia próbował zagrać piłkę, a to kasuje spalonego. Ale chciał zagrać piłkę, ponieważ dotarłaby do Mbappe, który był na spalonym. To bez sensu! – denerwował się Sergio Busquets. Również sam Garcia pyta retorycznie, jak inaczej miał się zachować? Miałem się odsunąć i pozwolić mu uciec? Ale najwyraźniej takie są przepisy.

Kylian Mbappe z całą pewnością był na pozycji spalonej. Absorbował uwagę Garcii, wpłynął na jego boiskowe zachowanie.

Abstrahując od emocji związanej z decydującym trafieniem dla Francji, należy ocenić, że Liga Narodów UEFA, jako zastępstwo meczów towarzyskich, znów się sprawdziła, a turniej finałowy przyniósł wiele emocji. 22-letni Kylian Mbappe zdobywa drugie międzynarodowe trofeum z Trójkolorowymi, zdobywając bramkę w obu finałach.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem