ForZe pokonane! AGO z awansem do finału górnej drabinki ESEA Premier

x-kom AGO idzie po swoje! "Jastrzębie" wygrały mecz przeciwko rosyjskiemu forZe wynikiem 2:1 i zagrają w finale górnej drabinki play-offów 37. sezonu ESEA Premier.

Ten tydzień stoi pod znakiem play-offów 37. sezonu ESEA Premier. W walce o jedno miejsce w ESL Pro League przyszło nam oglądać tylko jedną ekipę z Polski – mowa oczywiście o x-kom AGO, które jako jedyna polska drużyna awansowało do fazy pucharowej. W swoim pierwszym spotkaniu „Jastrzębie” pokonały LDLC, a w środę podejmowały forZe.

Drużyna z Rosji była ogromnym faworytem tego spotkania. Spotkanie rozpoczęło się na de_ancient, na którym x-kom AGO jeszcze nie przegrało. Niestety to Rosjanie lepiej rozpoczęli Ancient i nie zmarnowali prowadzenia z pierwszej połowy wygrywając mapę wynikiem 16:13. „Jastrzębie” odkuły się na de_mirage, chociaż wcale nie było to łatwe. Trzypunktowa zaliczka do zmiany stron nie wystarczyła do zwycięstwa, a forZe doprowadziło do dogrywki. Więcej zimnej krwi zachowała jednak ekipa „Furlana” i wszystko miało się wyjaśnić na de_nuke. W „decidera” lepiej wszedł zespół z Polski, który po stronie broniącej zdobył 10 punktów. Tej przewagi już nie roztrwonili i dopięli swoje zwycięstwo wynikiem 16:10 na Nuke oraz 2:1 w całym spotkaniu.

Zwycięstwo oznacza, że „Jastrzębie” zagrają w finale górnej drabinki. Ich przeciwnikiem będzie czeskie Sinners, które dość niespodziewanie pokonało BIG.