Fornalik za Wdowczyka – Piast zmienia szkoleniowca

Dariusz Wdowczyk nie jest już szkoleniowcem Piasta Gliwice. Umowa z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Jutro nowym trenerem drużyny zostanie ogłoszony Waldemar Fornalik.   „Wdowiec” przejął zespół po Czechu, Radoslavie Latalu w marcu tego roku. Bez fajerwerków, ale też bez zbędnych nerwów utrzymał będącą w trudnym położeniu drużynę w Ekstraklasie. W bieżących rozgrywkach Piast

Dariusz Wdowczyk nie jest już szkoleniowcem Piasta Gliwice. Umowa z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Jutro nowym trenerem drużyny zostanie ogłoszony Waldemar Fornalik.

 

„Wdowiec” przejął zespół po Czechu, Radoslavie Latalu w marcu tego roku. Bez fajerwerków, ale też bez zbędnych nerwów utrzymał będącą w trudnym położeniu drużynę w Ekstraklasie. W bieżących rozgrywkach Piast od samego początku nie prezentował się zbyt dobrze, chociaż może też mówić o pechu, ponieważ sam Vassijlev zmarnował dwa rzuty karne, które kosztowały zespół utratę kilku oczek. Estończyk, powracający do klubu z Jagiellonii jako gwiazda ligi był ostatnio wyraźnie pod formą, zawodzili także piłkarze innych formacji. Ostatnie kolejki ligowe przelały czarę goryczy. Najpierw, grając przez ponad połowę meczu z przewagą jednego zawodnika „Piastunki” nie potrafiły ograć Lechii Gdańsk, w dodatku tracąc jeden punkt po kontrze w samej końcówce spotkania. W sobotni wieczór znów o wyniku zadecydowały ostatnie sekundy spotkania i dwa gole Carlitosa, które dały komplet punktów Wiśle Kraków. Kiedy na konferencji prasowej Wdowczyk stwierdził„Proszę o pół napastnika. Nie całego, ale pół” , wiadomo było, że szkoleniowiec się miota, a jego rozstanie z zespołem z Gliwic to jedynie kwestia czasu. W ciągu ponad 7-miesięcznego pobytu w klubie ze Śląska „Wdowiec” zanotował 10 zwycięstw, 5 remisów i 9 porażek. Zostawia Piasta na 14 miejscu w tabeli Ekstraklasy. Drużyna wciąż gra także w Pucharze Polski, gdzie w 1/8 finału, w przyszłym tygodniu zmierzy się z Chrobrym Głogów.

Uczyni to już jednak pod wodzą Waldemara Fornalika, który jutro zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec „Piastunek”. 54-letni trener najbardziej zasłynął w krajowej piłce jako opiekun Ruchu Chorzów, robiąc z zespołem „Niebieskich” wyniki ponad stan, zyskując sobie przy okazji opinię świetnego warsztatowca oraz specjalisty od wynajdowania i wprowadzania do gry młodych, zdolnych piłkarzy. Nieudany był natomiast jego epizod w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Fornalik podczas swojej ostatniej kadencji w Chorzowie nie wytrzymał w pewnym momencie organizacyjnego bałaganu i finansowej zapaści klubu z Cichej i od tego czasu pozostawał bez pracy.

W Gliwicach czeka go niełatwe zadanie, chociaż potencjał drużyny z pewnością predestynuje ją do znacznie lepszych wyników, niż te osiągane dotychczas w rundzie jesiennej. Zadaniami czekającymi na Fornalika z pewnością będzie odbudowanie formy Konstantina Vassijleva oraz wykorzystanie umiejętności takich zawodników jak Hebert, Stojan Vranjes, Sasa Zivec i powracający do gry po kontuzji Gerard Badia. Ponadto praca nad skutecznością napastników, na których tak żalił się Wdowczyk. Nie ulega wątpliwości, że Michal Papadopulos, Josip Barisić czy Karol Angielski potrafią zdobywać gole. W tym już jednak głowa szkoleniowca, którego nie bez kozery nazywali w Chorzowie „Waldek King”.

Waldemar Fornalik w roli trenera Piasta Gliwice zadebiutuje w piątkowym, domowym spotkaniu przeciwko Arce Gdynia w ramach 10. kolejki Ekstraklasy.

 

Ofertę LV BET na mecze Ekstraklasy można sprawdzić TUTAJ!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem