FLASHPOINT: Powtórka meczu Anonymo – NIP. Esport tym razem nie wygrał!

To był najważniejszy mecz polskiego esportu ostatnich lat! Polacy czekali od lat na tak emocjonujące spotkanie, na które czekały dziesiątki tysięcy na całym świecie. Podczas turnieju Flashpoint 3 doszło do kuriozalnego powtórzenia trzeciej mapy starcia Ninjas in Pyjamas – Anonymo Esports. Gigantyczny skandal omawiały wszystkie światowe media zajmujące się esportem. Niestety, esport nie wygrał. NIP pokonał Polaków 16:14.

Polacy po przegraniu pierwszej mapy de_overpass 3:16, uporali się z przeciwnikami na dwóch kolejnych mapach. Ci jednak narzekali na olbrzymie utraty pakietu. Organizatorzy ostatecznie przychylili się do protestów skandynawskiej drużyny i pozwolili na powtórzenie decydującej mapy. Stało się to we wtorek 18 maja. Na twarzach zawodników Anonymo widać było skupienie i chęć udowodnienia przeciwników, że wygrana nie była zasługą problemów, a dobrej dyspozycji i dobrego zgrania!

Ekipa „Snaxa” nie rozpoczęła meczu wybitnie, bo od przegranej nożówki. Ninjas in Pyjamas zdecydowało się na grę po stronie antyterrorystów i ugrali cztery z pięciu pierwszych rund otwierających mapę. Później to Anonymo Esports zaczęło się rozkręcać, a uśmiechy pokazywane na kamerach Biało-czerwonych dawały nadzieję na zwycięstwo. Od stanu 1:4, „innocent” i spółka ugrali pięć kolejnych rund.

Ninjas in Pyjamas i Anonymo Esports wymieniali się wygrywanymi rundami i o wygranej w pierwszej połowie musiała decydować ostatnia runda. Mimo pierwszemu fragowi w wykonaniu „innocenta”, Skandynawowie rozstrzelali naszych zawodników. NIP ugrał pierwszą połowę 8:7.

Po drugiej pistoletówce fani mogli zakrzyknąć na czacie i w swoich domach „SNAX GOD”! Janusz Pogorzelski ustrzelił pięć fragów, wlewając olbrzymie emocje w cały zespół. Wielka radość ustąpiła bardzo szybko. Polacy przegrali rundę force-buy, która była możliwa po podłożeniu bomby przez skład NIP. „REZ” znakomicie ugrał dwie kolejne rundy, wygrywając nawet clutch 1vs3.

Polacy przegrywali już 8:11, ale po dużych problemach udało się ugrać dwie kolejne rundy, które zmusiły przeciwników do gry z samymi pistoletami. Dzięki temu Anonymo doprowadziło do remisu 11:11! Kluczowa dla losów meczu okazała się runda nr 24. Oba zespoły musiały ją wygrać, by nie były zmuszone do finansowego resetu. Niestety, bez problemu sięgnęli po nią Skandynawowie.

NIP prowadził już 15:11, a Polacy byli zmuszeni do gry z niepełnym ekwipunkiem. Mimo to, doszło do dwóch kolejnych egzekucji! Znakomity powrót do 14:15 w wykonaniu Polaków nie wystarczyło. Szwedzi ugrali ostatnią, trzydziestą rundę i triumfowali 2:1 w mapach…

Ninjas in Pyjamas – Anonymo Esports

de_overpass 16:3

de_nuke 13:16

de_mirage 16:14

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem