FLASHPOINT: Envy o krok od sprawienia sensacji! MIBR pogrążył się w Chaosie

Za nami drugi dzień rozgrywek ligi Flashpoint 1! Inauguracyjny sezon przynosi duże emocje od samego początku – niewiele zabrakło, a Envy reprezentowane przez Michała „MICHU” Mullera sprawiłoby sensację i pokonało faworyzowane Gen.G. W drugim meczu dnia, MIBR zagrało fatalnie i uległo underdogowi, Chaos. Jakie spotkania odbędą się w niedzielę w grupie C? Gdyby patrzeć na

Za nami drugi dzień rozgrywek ligi Flashpoint 1! Inauguracyjny sezon przynosi duże emocje od samego początku – niewiele zabrakło, a Envy reprezentowane przez Michała „MICHU” Mullera sprawiłoby sensację i pokonało faworyzowane Gen.G. W drugim meczu dnia, MIBR zagrało fatalnie i uległo underdogowi, Chaos. Jakie spotkania odbędą się w niedzielę w grupie C?

Gdyby patrzeć na sam ranking HLTV, Envy we wszystkich meczach ligi Flashpoint będzie skazywane na porażkę. Pierwsze spotkanie z Gen.G pokazało jednak, że całkowicie niesłusznie. Choć eksperci jednogłośnie stawiali na „autimatica” i spółkę, to światowy mix był o krok od sprawienia niespodzianki. Envy zaczęło mecz na de_train znakomicie i choć grało po stronie terrorystów, to wygrało pierwszą połowę 10:5. Zespół „MICHA” miał pięć punktów mapowych, ale wtedy rywale wrócili do gry i doprowadzili do remisu. W dogrywce nie pozostawili już złudzeń i to Gen.G wygrało 19:16.

Zawodnicy nie podłamali się zmarnowaną szansą i zagrali znakomicie na swojej mapie, de_inferno. Oba zespoły zagrały świetnie po stronie terrorystów, ale zdecydowanie lepsze plany na przechytrzenie rywali miało Envy. Momentami kluczowe okazywały się indywidualne clutche i odrobina szczęścia. Jedno i drugie miał „MICHU” w ostatniej rundzie, gdy najpierw zabił „autimatica”, a potem „S0M” miał problemy z trafieniem go. Polak odwrócił się i zakończył zmagania na mapie wynikiem 16:13!

Rywalizacja na de_mirage, niestety, nie była już tak zacięta. Envy zmarnowało swoją okazję na de_train i mogło pluć sobie w brodę. Niewykorzystane sytuacje zemściły się bardzo szybko – Gen.G miało lepsze timingi, nieco szczęścia i to wystarczyło do zwycięstwa 2:1 w mapach. Piętnasta drużyna na świecie wygrała 16:9 i awansowała do finału górnej drabinki grupy B.

Tam czekała na lepszego z pary MIBR – Chaos. Mecz rozpoczął się na mapie de_train, gdzie brazylijska formacja całkiem dobrze poradziła sobie po stronie terrorystów, zgarniając sześć rund. Chaos grając po stronie atakującej zszokowało wszystkich, triumfując jako TT 7:0 i kończąc mapę wynikiem 16:6! Zmagania na de_nuke przyniosły większe emocje, ale znowu minimalnie niedociągnięcia po stronie byłych liderów światowego rankingu zadecydowały o przechyleniu szali zwycięstwa na stronę Chaos!

W niedzielę rozegrane zostaną mecze grupy C! Już o godzinie 18:00 Dignitas, w doskonale znanym kibicom składzie „GeT_RiGhT”, „f0rest”, „friberg”, „Xizt” i występującym w roli stand-ina „Guardian”, podejmie Orgless. Zdaniem zakładów bukmacherskich LV Bet, faworytem meczu jest ex-NiP, na którego kurs wynosi 1.41. Około 21:00 rozpocznie się najprawdopodobniej wyrównany mecz FunPlus Phoenix, do niedawna znanego jako Heroic, z Cloud9. Duńska ekipa jest faworytem, ale nie można skreślać C9 (kurs 2.25). Oba zespoły miały ostatnio problemy z wygrywaniem meczów, więc zapowiadają się wielkie emocje!

Zakłady na zmagania w lidze Flashpoint można dokonywać pod tym adresem!

Transmisje z ligi Flashpoint 1 można oglądać z polskim komentarzem na platformie Twitch.tv na kanale ESPORTNOW.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem