Flaga z wizerunkiem Piątka zatrzymana na stadionie Juventusu. Absurdalny powód?

Kibice z "Milan Club Polonia" wybrali się na Półwysep Apeniński, by z trybun dopingować Milan w czasie szlagierowego spotkania przeciwko Juventusowi. Sympatycy z Polski mieli ze sobą transparent z wizerunkiem Krzysztofa Piątka. Jednak nie przeszedł on stadionowej kontroli.

O sytuacji poinformował na Twitterze prezes stowarzyszenia sympatyków Milanu – Roman Sidorowicz. Zaprezentował również flagę, która została zakwestionowana przez stadionową ochronę.

Transparent z Piątkiem nie został dopuszczony, ponieważ znajdował się na nim… pistolet

https://twitter.com/SonarMCP/status/1193857456264417280

To dość oczywiste odniesienie do popularnej cieszynki po bramkach strzelanych przez „Pio, Pio”. Jednak żadne tłumaczenia najwyraźniej nie trafiły do przedstawicieli stadionowej ochrony.

Zobrazowanie Piątka jako kowboja z wycelowanym rewolwerem nie spodobało się służbom, których obowiązkiem jest weryfikować przedmioty wnoszone na trybuny. Hasła polityczne, nawołujące do przemocy, wszelkie formy manifestacji – na to nie ma zgody na współczesnych stadionach. Poprawność polityczna miewa jednak różne odcienie…

Wielu kibiców w komentarzach wyraziło wątpliwość czy reakcja w tym przypadka była zasadna. Większość jest zdania, że zdecydowanie na wyrost. Trochę przypomina sytuację, gdy Piątek NA WSZELKI WYPADEK nie prezentował swojej cieszynki w trakcie meczu z Izraelem – by nie wywoływać negatywnych skojarzeń.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem