Filipińska organizacja ukarana za fałszowanie dokumentów graczy

Niecodzienna sytuacja na scenie League of Legends: Wild Rift. Jedna z filipińskich organizacji została zbanowana za fałszowanie dokumentów swoich zawodników.

Filipińskie Amihan Esports zostało wykluczone z wszelkich rozgrywek Riot Games na rok. Producent League of Legends, VALORANT, Teamfight Tactics oraz Wild Rift dopuściła się fałszowania dokumentów jednego ze swoich graczy, Karla „Karlll” Ken Bautisty. Zawodnik był za młody, aby uczestniczyć w rozgrywkach Wild Rift SEA Icon Series, więc drużyna zdecydowałą się na ten niedozwolony ruch.

Zobacz również: Fabian „Febiven” Diepstraten przechodzi na emeryturę!

Riot otrzymał pierwsze informacje o nieregulaminowych działaniach Amihan Esports już w czerwcu. Wtedy śledztwo nie wykazało żadnych nieprawidłowości, jednak do sprawy powrócono. Studio otrzymało kolejne dowody, które rzuciły nowe światło na sprawę. Okazało się, że „Karlll” został „postarzony” i w rzeczywistości nie ma 17-lat, które są wymagane do uczestnictwa w turnieju. Zadecydowano więc o odebraniu wszystkich nagród pieniężnych, które Amihan zdobyło w ostatnim czasie (około 30 tysięcy dolarów). Dodatkowo sam „Karlll” został zawieszony na rok (do 26 czerwca 2021 roku), menadżer drużyny Christian Villegas otrzymał rocznego bana, a właściciel organizacji Francisai Mariano – dwuletniego. Mariano będzie mógł odwołać się od tej decyzji, jednak nie szybciej niż za dwa lata.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem