Rewolucja od FIFA! Letnie okno transferowe może potrwać… do zimy

Sprawy transferowe w dobie koronawirusa przeszły na dalszy plan. Nie wiemy, jaka jest przyszłość rozgrywek. Nie wiemy nawet czy kluby będzie stać na wydawanie pieniędzy, jak wcześniej. Mimo to, musimy być gotowi na nowe realia. "The Telegraph" donosi, że FIFA planuje w najbliższych miesiącach wywrócić zasady przeprowadzania transferów do góry nogami.

Na dziś nie bardzo wyobrażamy sobie, by letnie okienko odbywało się na dotychczasowych zasadach. Menedżerowie piłkarzy przekonują wprawdzie, że wciąż wykonują swoją pracę, tylko zmienili metody. Przeszli na kontakt zdalny. Negocjacje, przeloty, testy medyczne – wszystko, na czym opierają się piłkarskie transfery, nie jest dzisiaj możliwe.

FIFA zapowiada rewolucję. Najbliższe okienko transferowe miałoby trwać nieprzerwanie od lata 2020 nawet do stycznia 2021 roku! To pozwalałoby na zakup i sprzedaż piłkarzy również w trakcie sezonu.

Oczywiście, zakładamy tu, że paraliż nie będzie trwał do końca roku i jesienią rozgrywki ligowe i pucharowe wrócą do kalendarza.

Bardziej liberalne podejście do przeprowadzania transferów, zdaniem FIFA, miałoby pozytywnie wpłynąć na rynek. Ponownie napędzić przepływ gotówki. Pozwolić klubom wyprostować nieco swoją sytuację finansową i dokonać roszad, przykładowo, w październiku. Miałyby m.in. czas na odebranie i skonsumowanie kolejnych transzy z praw telewizyjnych.

„The Telegraph” donosi, że pomysł jest konsultowany z klubami. Póki co, nie słychać głośnych sprzeciwów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem