FIFA: Zlatan Ibrahimović na wojnie z EA Sports! Chce śledztwa – esport

Dla wielu sportowców, okazja do grania swoją postacią na konsoli czy pececie jest niezwykłą zabawą. Ratingi i oceny kart wyznaczone piłkarzom przez EA Sports to często temat do dyskusji nie tylko wewnątrz klubu i szatni, ale nawet w mediach społecznościowych. Niektóre z nich stają się viralem. Niestety, ze swojej postaci w grze FIFA nie jest zadowolony Zlatan Ibrahimović. I z pewnością nie chodzi o jego statystyki. Szwed oczekuje rozpoczęcia śledztwa w sprawie wykorzystania jego wizerunku.

Zagrać sobą w grze FIFA, a najlepiej w trybie Ultimate Team, to marzenie wielu młodych piłkarzy. Gra na konsoli to już standardowa rozrywka wielu sportowców, także na samym najwyższym poziomie. Nie wszyscy jednak cieszą się, gdy ich postaci zostają odwzorowane w piłkarskim symulatorze. Wyraz tego dał właśnie Zlatan Ibrahimović, który wściekł się na EA Sports. Trudno mu się dziwić – w grę wchodzą, z pewnością niemałe, pieniądze!

Zobacz także: VALORANT: Dwóch Polaków zagra w turnieju First Strike

Obecność w serii gier FIFA to doskonała okazja nie tylko do promocji, ale i zarobienia przez organizacje mające prawa do wizerunku piłkarzy. W przypadku produkcji kanadyjskiego biura, współpracę nawiązuje chociażby FIFPro, któa zreszta sportowców z całego globu. Jak zarzeka się na Twitterze Zlatan Ibrahimović, on sam nie jest członkiem organizacji. Jego zdaniem, od lat jego wizerunek wykorzystywany jest bezprawnie.

Kto udzielił FIFA EA Sports pozwolenia na używanie mojego imienia i twarzy? FIFPro? Nic mi nie wiadomo bym był członkiem tej organizacji. Jeśli jestem, to zostałem tam umieszczony bez wiedzy przez jakieś dziwne zachowania. I na pewno nigdy nie pozwoliłem im zarabiać pieniędzy, wykorzystując mnie. Ktoś od lat zarabia na moim nazwisku i wizerunku bez żadnej zgody. Czas to zbadać! – zapowiada na Twitterze Ibrahimović.

Niewykluczone, że niedługo „Ibra” będzie chciał powalczyć o rzekomo przynależne mu pieniądze! A te z pewnością nie będą małe! Jak zakończy się cała sprawa? Jeśli wizerunek gwiazdy Milanu jest wykorzystywany bezprawnie, z pewnością będzie mógł liczyć na niemałe odszkodowanie.

Karta Zlatana Ibrahimovicia w FIFA 21 Ultimate Team nie wygląda imponująco. Szwed ma zaledwie 52 punkty (na 99 możliwych) tempa. Najlepiej prezentuje się oczywiście umiejętność strzelania, która została oceniona na poziomie 88. Imponować może za to pięć gwiazdek sztuczek i cztery słabszej nogi.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem