FIFA zażądała od EA Sports miliarda dolarów za zatrzymanie nazwy gry?!

Czy niebawem seria gier FIFA będzie musiała zmienić nazwę? Coraz więcej na to wskazuje - dziennikarze z New York Times dotarli do informacji, które mówią o ogromnych żądaniach federacji FIFA za przedłużenie współpracy z EA Sports.

Kilka dni temu sieć obiegła informacja o ewentualnej zmiany nazwy serii gier FIFA. Producenci najpopularniejszego symulatora sportowego na świecie myślą o zakończeniu współpracy z federacją piłkarską FIFA, z którą kooperują aż od 1993 roku. EA Sports wie, że nie potrzebuje federacji, aby gra nadal cieszyła się popularnością i chcieliby się usamodzielnić. Nowe światło na sprawę rzucili jednak dziennikarze New York Times.

Zobacz również: FIFA 22: Sadio Mané bohaterem czwartej Drużyny Tygodnia

Według amerykańskiego serwisu FIFA zażądała od „Elektroników” ogromnych pieniędzy za przedłużenie wygasającej umowy. Mówi się, że światowa federacja życzy sobie aż miliard dolarów za każde kolejne cztery lata współpracy. Koszty produkcji wzrosłyby więc aż dwukrotnie, co może się kanadyjskiemu studiu po prostu nie kalkulować. Kontrakt pomiędzy stronami obowiązuje najprawdopodobniej do końca 2022 roku, więc sprawa powinna rozwinąć się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Warto wspomnieć, że EA Sports opatentowało ostatnio nazwę EA Sports FC oraz podpisało kontrakt z FIFpro, co może być krokiem w stronę zmiany nazwy ich „kopanki”.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem