FIFA 21: Jak zmieniał się Robert Lewandowski w Ultimate Team? Od srebrnego ligowca do TOP3

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej gry spod znaku kanadyjskiego studia EA Sports, FIFA 21! Fani serii z wielką niecierpliwością czekają na nowy sezon FIFA Ultimate Team. I choć wielu zmian się nie doczekają, to zwłaszcza polscy kibice nie mogą doczekać się, by zagrać kartą trzeciego najlepszego zawodnika w całej grze, Roberta Lewandowskiego. Jaką drogę przeszła karta Lewego od premiery trybu Ultimate Team? Pierwsza pochodzi jeszcze z czasów gry w Lechu Poznań. Zaraz lepsi od niego będą jedynie Cristiano Ronaldo i Leo Messi. Zapraszamy na podróż w czasie od FUT 10 do FUT 21.

Pięknych czasów doczekali polscy kibice! Kolejny raz na światowych boiskach możemy podziwiać jednego z najlepszych napastników w historii i jest to reprezentant naszego kraju. Droga na szczyt była niełatwa i wyboista. Robert Lewandowski niekwestionowanie wszedł do światowej czołówki. Widać to także, jeśli spojrzymy na gry z serii FIFA. Progres z roku na rok następował w wielkim tempie, by ustatkować się na niewyobrażalnym poziomie. W FIFA 21, Lewy będzie zawodnikiem z trzecią najwyższą oceną ogólną! Lepsi od niego będą jedynie Cristiano Ronaldo z Ju… z Piemonte Calcio i Leo Messi z (jeszcze) Barcelony! Jaką drogę przeszedł Lewandowski, by to osiągnąć? Jak zmieniał się Robert Lewandowski w FIFA Ultimate Team? Od srebrnego ligowca do TOP3 świata.

Uwaga! Pod uwagę bierzemy jedynie podstawowe wersje karty gracza, nie uwzględniamy specjalnych wersji!

Zobacz także: FIFA 21. Jeden Polak oprócz Lewandowskiego w pierwszej setce

FIFA 10. Ocena ogólna: 71

Naszą podróż w czasie zaczynamy od gry FIFA 10, gdy Ultimate Team istniało drugi rok. W FIFA 09 tryb nie był zbyt rozbudowany. Jak w FUT debiutował Robert Lewandowski? Karta jeszcze z Ekstraklasy, więc imponować nie może. Ocena ogólna 71, a z czasem upgrade umiejętności do 74. Co ciekawe, karta w „dziesiątce” była szybsza niż… będzie w FIFA 21!

FIFA 11. Ocena ogólna: 76

Transfer do Bundesligi, do znacznie lepszego klubu musiał zakończyć się kolejnym awansem. Gra FIFA 11 to pierwsza złota karta Lewandowskiego. Robert dostał ją tuż po zostaniu królem strzelców Ekstraklasy i zapewne stąd znaczący wzrost umiejętności strzelania.

FIFA 12. Ocena ogólna: 77

W pierwszym sezonie Lewandowski w Borussii nie zachwycał. Pamiętamy słynne przezwisko „LewanDOOFski”! To odbiło się też na statystykach, które znacząco nie wzrosły.

FIFA 13. Ocena ogólna: 83

BOOM! Juergen Klopp w sezonie 2011/2012 wycisnął z Roberta Lewandowskiego bardzo dużo. To pierwszy rok, gdy Lewy przekroczył barierę dwudziestu trafień w sezonie. Wskoczenie na światowy poziom po zdobyciu mistrzostwa Niemiec musiało zostać odnotowane także przez kanadyjskie studio. Co ciekawe, umiejętności strzelania znacząco nie wzrosły. Zupełnie inaczej sprawa ma się z podaniami (dziesięć asyst) i dryblingiem.

FIFA 14. Ocena ogólna: 86

W sezonie 2012/2013 Lewandowski pokazał, że jeden dobry rok pod wodzą Juergena Kloppa przypadkowy nie był. Poza większymi zmianami przy strzelaniu i defensywie, reszta była kosmetyczną zmianą. Mimo to, ocena ogólna Lewandowskiego wzrosła o trzy punkty.

FIFA 15. Ocena ogólna: 87

Trzeci sezon z co najmniej dwudziestoma bramkami z rzędu został doceniony – nie tylko w formie przenosin do Bayernu Monachium. Lewy otrzymał wielki upgrade skillów strzelania i podań. W oczy bije jednak znaczący spadek umiejętności obronnych. Mimo to, pierwsza karta Lewandowskiego w Bayernie to kolejne +1 do overalla.

FIFA 16. Ocena ogólna: 87

Pierwszy sezon w Bayernie Lewandowski spędził nieco w cieniu innych zawodników. Tym razem nie udało się zdobyć korony króla strzelców, „zaledwie” siedemnaście trafień w lidze nie dało korony króla strzelców. Zmiany w umiejętnościach minimalne. Największa zauważalna przemiana? Lewandowski pierwszy raz od FIFA 11 jest na swojej karcie uśmiechnięty!

 

FIFA 17. Ocena ogólna: 90

Taka gra na najwyższym światowym poziomie musi być dostrzeżona. Lewandowski pierwszy raz przebija barierę 40 bramek zdobytych w klubie we wszystkich rozgrywkach. Jest już pełnoprawną gwiazdą, o której mówi cały świat. W FIFIE jest oceniany jak Jerome Boateng, Gareth Bale czy Zlatan Ibrahimović.

FIFA 18. Ocena ogólna: 91

Robert Lewandowski pierwszy raz przekracza OVR 90. 91 oceny ogólnej nie sprawia, że jego karta jest bardzo chętnie wykorzystywana. Wszystko oczywiście przez jedynie trzy gwiazdki sztuczek. Słabszy od wielu zawodników – wyżej oceniany jest chociażby Suarez czy Neymar. Można sobie zadać pytanie, czy nie dlatego, że gra w mniej medialnej lidze?!

FIFA 19. Ocena ogólna: 90

Cztery gwiazdki sztuczek i cztery gwiazdki słabszej nogi – to połączenie sprawia, że przy tych umiejętnościach Lewandowski jest naprawdę grywalną kartą. W oczy bije jednak ocena szybkości poniżej 80… Duży minus na karcie.

FIFA 20. Ocena ogólna: 89

Lewandowski w obecnej edycji FIFA wyleciał z czołowej dziesiątki. Trudno zrozumieć, czemu karta straciła aż tyle ze skilla strzelania. Spadek oceny ogólnej, choć… strzelał więcej od Ronaldo, Salaha, Mbappe, Aguero czy Firmino. Jedna z wielu dziwnych decyzji EA Sports.

FIFA 21. Ocena ogólna: 91

Tak… Skandalem byłoby, gdyby Robert Lewandowski po tak znakomitym sezonie nie doczekał się upgrade’u. Triumfator Ligi Mistrzów, król strzelców Bundesligi, drugi strzelec w Europie, mistrz Niemiec, triumfator Pucharu Niemiec. Gdyby nie pandemia koronawirusa zapewne także zdobywca Złotej Piłki. Mocno niepopularna opinia? Gdyby nie marketing, byłby TOP2, a może nawet i TOP1.

Waląc gola za golem nie mógł nie doczekać się wzrostu umiejętności strzelania. Spore zmiany także przy ocenie podań. To także uzasadnione – w minionym roku jeszcze częściej Lewy włączał się do pomagania w rozgrywaniu, w efekcie w Lidze Mistrzów i Bundeslidze zanotował dziesięć asyst. Wzrost prędkości, dryblingu i obrony to tylko kosmetyka. Szkoda jednak, że „pace” wciąż jest oceniony poniżej 80…

Jak gracze ocenią jego kartę? O tym przekonamy się już za kilka tygodni! Oficjalna premiera FIFA 21 już 6 października.

Zobacz także: FIFA 21: Co nowego w grze FIFA 21? Jakie zmiany w Ultimate Team?

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem