FIFA 21: Co nowego w grze FIFA 21? Jakie zmiany w Ultimate Team?

Wielkimi krokami zbliża się prawdziwa gratka dla kibiców piłki nożnej! Szalony sezonu został storpedowany przez pandemię koronawirusa. Dopiero co poznaliśmy triumfatora Ligi Europy, w niedzielę wyłoniona zostanie najlepsza drużyna Champions League. COVID-19 znacząco wpłynął także na produkcję gier komputerowych. Premiera najpopularniejszego symulatora futbolu spod znaku EA Sports, FIFA 21 odbędzie się nieco później niż w normalnych warunkach. Jakie zmiany i nowości czekają graczy w porównaniu z grą FIFA 20? Co nowego w FIFA 21? Jak zmieni się tryb FIFA Ultimate Team w FIFA 21?

Rok w rok kibice piłki nożnej dzielą się na dwa obozy. Jedni decydują się na postawienie na produkcję KONAMI, Pro Evolution Soccer. Większość kupuje jednak kolejną serię z produkcji kanadyjskiego studia EA Sports, FIFA. Znacznie więcej licencji, dużo bardziej rozbudowany tryb online i co najważniejsze, znacznie więcej graczy i brak kłopotów ze znalezienieniem różnorodnych przeciwników – z większymi lub mniejszymi umiejętnościami. To właśnie najczęstsze powody wskazywane po pytaniu, czemu FIFA, a nie PES.

Zobacz także: Szokująca decyzja KONAMI! PES nie powalczy w tym roku z FIFĄ?

Czym tym razem FIFA 21 będzie chciała przekonać do siebie kibiców? Jak zwykle EA Sports przygotowało wiele usprawnień i nowych systemów, które mają sprawić, by gra sprawiała więcej przyjemności. Nie zabrakło zmian w samej rozgrywce. Znacznie większe możliwości w dryblingu mają odblokować kreatywność gracza, zwłaszcza w sytuacjach „jeden na jednego”. Nowe ruchy mają umożliwić pozostawienie obrońców za plecami.

W zależności od umiejętności graczy, nowa inteligencja ma pozwalać im lepiej odnajdować się w boiskowych sytuacjach. Dotyczy to nie tylko światowej klasy snajperów, którzy mają sprawniej uciekać obrońcom, ale także pomocników. Rozgrywający mają częściej szukać „uliczek” między defensorami. Gracze będą mogli także przejąć kontrolę nad tym, gdzie biegnie partner z drużyny, wybrać kierunek biegu używanego w danej chwili piłkarza po jego podaniu i wiele innych. Wprowadzono także nowy system kolizji i zaktualizowano schematy „fundamentów piłki” – podań, bloków czy główek. Więcej o tym przeczytasz na oficjalnej stronie EA Sports!

Wielkie zmiany czekają nas także w trybie kariery FIFA 21! I tutaj wielu kibiców z pewnością będzie zachwyconych. Na usprawnienia dotyczące trybu offline fani czekali z utęsknieniem. Od razu otrzymali rozwiązane stosowane w znacznie starszych edycjach FIFY, które w ostatnich latach porzucono. Chodzi m.in. o system symulacji meczów. Gracz w każdej chwili będzie mógł reagować na wydarzenia boiskowe, wprowadzając konkretne zmiany, czy wchodząc do spotkania w wybranych momencie! Twoja ekipa przegrywa? No to przejmij kontrolę nad meczem!

W grze oczywiście pozostaje Volta. Nowe dziecko kanadyjskiego studia jest rozwijane. Teraz gra online w trójkę ma być jeszcze przyjemniejsza. Do wyboru będą trzy lokacje – Sao Paulo, Rzym i Dubaj. Kibice z pewnością będą też zadowoleni z tego, że pojawieniu się FIFA 21 na konsole nowej generacji dwa miesiące po premierze, aktualizacja na PS5 czy Xbox Series X będzie darmowa!

Co w trybie FIFA Ultimate Team? Tam zmieni się niewiele! Nowe karty, nowe ikony to jednak pikuś. W końcu dostępna ma być rywalizacja międzyplatformowa, a także współpraca w zakresie zdobywania nagród w Squad Battles czy Division Rivals. Prawdopodobnie pojawi się także opcja utworzenia własnego herbu!

A Wy po której stronie staniecie w tym roku? FIFA czy PES?

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem