FEN 20: Nie wszystkie karty zostały jeszcze odkryte

Niespełna sześć tygodni pozostało do gali FEN 20 "Next Level", a kibice wiedzą już bardzo dużo na temat tego, co będą mieli przyjemność oglądać 10 marca w warszawskiej hali Torwar. Trzy starcia mistrzowskie, trzy pojedynki w formule K-1 i żadnego fright-fightu - taki jest stan na dzisiaj. Co jeszcze czeka nas podczas jubileuszowej edycji?

Na samym początku – tak wygląda aktualna rozpiska gali FEN 20:

  • Stanisław Zaniewski VS Radosław Paczuski -85 kg formuła K-1*
  • Mateusz Rębecki VS Marian Ziółkowski -70 kg*
  • Artur Bizewski VS Arkadiusz Wrzosek +95 kg formuła K-1*
  • TBA VS Andrzej Grzebyk – 84 kg
  • TBA VS Paweł Trybała -84 kg
  • Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka -84 kg
  • Daniel Torres VS Kamil Łebkowski -66 kg
  • Michał Tarabańka VS Krzysztof Kułak -84 kg
  • TBA VS Marcin Szreder +95 formuła K-1
  • TBA VS TBA

Znamy zatem sześć pełnych zestawień, w trzech po jednym zawodniku i jednego nie znamy w ogóle, ale jeżeli stanie się to, o czym my pisaliśmy jakiś czas temu, oraz wierzyć temu, co na swoim facebook’owym profilu umieszczała niedawno federacja FEN, to dziesiątym zestawieniem powinna być potyczka Marcina Sianosa z Tomasem Pakutinskasem. Jeżeli tak się finalnie stanie, to prawie wszystkie karty zostaną już odkryte.

TBA VS Marcin Szreder

Przypadek Szredera jest o tyle dziwny, że ten… chciał zakończyć po ostatnim swoim występie karierę. Wszystko przez problemy z dłonią oraz to, że w maju 2017 roku przegrał w Gdyni z Arturem Bizewskim. Szreder wróci jednak do klatki w Warszawie, która bardzo dobrze mu się kojarzy, bo to tam właśnie odniósł ostatnie zawodowe zwycięstwo, gdy w mig pokonał Białorusina Igara Kamkou. Czy zawodnik pokaże się z dobrej strony przed własną publicznością?

Michał Tarabańka VS Krzysztof Kułak -84 kg

Weteran i jeden z prekursorów MMA w naszym kraju, czyli Krzysztof Kułak kontra Michał Tarabańka. Obaj panowie zmierzyli się już w poprzednim roku i wtedy górę wzięło doświadczenie Kułaka. Tarabańka chce się bardzo odgryźć za porażkę, ale na pewno nie będzie faworytem w tym starciu. Jak sam przyznaje – to dla niego pojedynek o być albo nie być. Podobno Kułak obiecał, że może dać mu rewanż. Jak powiedział tak też zrobił i 10 marca będziemy mieli okazję przekonać się, który z nich jest lepszy.

Daniel Torres VS Kamil Łebkowski -66 kg

Pojedynek-zagadka, bo tak naprawdę nie wiemy, jaki poziom prezentuje 24-latek z Brazylii. Wiemy natomiast, że Łebkowski jest w dołku, gdyż dwie ostatnie walki przegrał. Bomba szczególnie zły na siebie był po przegranej konfrontacji w swoim debiucie w ACB, gdy mimo tego, że był faworytem w pojedynku, uległ niejednogłośnie na punkty. Gdyby Polak przegrał, to bardzo pokomplikowałby sobie przyszłość. Do niedawna sporo mówiło się o tym, że w kolejnych latach może występować nawet pod szyldem federacji UFC.

Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka -84 kg

Nie sposób nazwać tego starcie inaczej, niż konfrontacji młodości z doświadczeniem. Trudno jest wskazać faworyta, gdyż Naruszczka więcej „widział” w tym sporcie, ale trzy ostatnie walki przegrał. Leśko dopiero wkracza do wielkiego sportu i jeszcze nigdy nie schodził z maty pokonany. Ostatnio na naszym portalu pojawił się duży wywiad właśnie z Leśko (TUTAJ). Chłopak ma poukładane w głowie i twardo stąpa po ziemi. Czy to pomoże pokonać mu Naruszczkę?

TBA VS Paweł Trybała -84 kg

Jedyny z zawodników, który podchodzi pod „freak”, choć w tym wypadku byłaby to spora przesada, gdyż Trybson ma na swoim koncie już sześć zawodowych pojedynków, a debiutował blisko trzy lata temu. Nieznany jest jego przeciwnik, ale jego partnerzy treningowi mówią, że z dnia na dzień wygląda coraz lepiej i bardzo szybko się rozwija. Na pewno jego występem w Warszawie będzie zainteresowanych wiele osób.

TBA VS Andrzej Grzebyk – 84 kg

Grzebyk w ostatnim czasie jest na fali, a po pokonaniu Marcina Naruszczki w sierpniu podczas gali w Koszalinie jeszcze bardziej nabrał pewności siebie. Mówi się zakulisowo o jego zagranicznym rywalu i wiele wskazuje na to, że będzie to wojownik rosyjskojęzyczny. Wygrany pojedynek może przybliżyć go do walki o pas mistrzowski federacji w kategorii średniej.

Artur Bizewski VS Arkadiusz Wrzosek +95 kg formuła K-1

Świeżo upieczony mistrz, czyli Wrzosek, będzie po raz pierwszy bronił swojego trofeum. Naprzeciwko niego stanie stary-dobry znajomy, czyli Artur  Bizewski. Czemu tak go nazwaliśmy? Bo obaj panowie walczyli ze sobą już dwukrotnie. Raz lepszy był Bizon, raz Wrzosek. Kto bedzie lepszy w Warszawie? Faworytem jest ten drugi, a do tego wystąpi przed własną publicznością. Na jego korzyść przemawiały będą szczególnie warunki fizyczne.

Mateusz Rębecki VS Marian Ziółkowski -70 kg

Walka o pas mistrzowski, która… nie ma faworyta. Silniejszy na pewno jest Rębecki, lepsze warunki fizyczne ma natomiast Ziółkowski. Jeżeli wierzyć, że ściany pomagają gospodarzom, to górą powinien być ten drugi. Zapowiada się bardzo wyrównane pięć rund, bo wielce prawdopodobne, że właśnie na całym dystansie odbędzie się ten pojedynek. To prawdziwa gratka dla wszystkich koneserów mieszanych sztuk walki.

Stanisław Zaniewski VS Radosław Paczuski -85 kg formuła K-1

Bardziej doświadczony jest urodzony w Białorusi Zaniewski, faworytem jest natomiast Paczuski, który jest wyższy i ma za sobą lepszy ostatni rok. W jednym z wywiadów pochodzący z Warszawy zawodnik powiedział, że na trybunach ma wspierać go wielu kibiców, co na pewno może mu pomóc w zwycięstwie. Czy tak się stanie? Obaj nigdy naprzeciw siebie nie stali, nawet podczas sparingów i obaj uchodzą za najlepszych w Polsce zawodników w formule K-1 w tej kategorii. Walka ta ma rozstrzygnąć, kto jest tak naprawdę numerem jeden.

Kolejne karty jubileuszowej edycji FEN 20 „Next Level” mają zostać odkryte w najbliższych tygodniach.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem