Faza grupowa IEM Katowice za nami. Dominacja regionu CIS!

Faza grupowa IEM Katowice 2021 zakończyła się w niedzielę wieczorem. Poznaliśmy już wszystkich uczestników play-off. Sporym zaskoczeniem jest niesamowita forma zespołów ze Wschodu.

Faza grupowa IEM Katowice rozpoczęła się w czwartek, a zakończyła w niedzielę. O awans do play-off walczyło 16 drużyn, a miejsc w fazie pucharowej było sześć. Co więcej – najlepsza drużyna każdej grupy otrzymała bezpośredni awans do półfinałów. Wczorajszego wieczoru dowiedzieliśmy się już wszystkiego.

Zobacz również: Dawid „Layner” Falczyński nowym zawodnikiem PGE Turowa Zgorzelec

Faza grupowa została zdominowana przez zespoły z regionu CIS. Wszystkie 4 drużyny ze Wschodu, które wzięły udział w main evencie uzyskały awans do kolejnego etapu. Co więcej – w półfinałach na pewno zobaczymy Team Spirit, które jest rewelacją rozgrywek. We wczorajszym spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie A pokonali Astralis wynikiem 2:1, a na ostatniej mapie stracili tylko jedną rundę.

W grupie B również doszło do niespodzianek. Z turniejem pożegnało się Vitality, a zwycięzcą zostało Team Liquid, które po arcyciekawym spotkaniu pokonało Na’Vi (2:1). Awans do ćwierćfinałów uzyskało również Gambit oraz Virtus.pro.

Play-offy rozegrane zostaną w dniach 26-28 lutego. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę w wysokości 400 tysięcy dolarów.

Drużyny, które awansowały do play-off prezentują się następująco:

  • Virtus.pro
  • Team Spirit
  • Astralis
  • Team Liquid
  • Na’Vi
  • Gambit
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem