Faza grupowa DH Masters za nami. Gambit i Heroic z bezpośrednim awansem do półfinałów

W niedzielę rozegrano ostatnie mecze fazy grupowej DH Masters Spring. Awans do play-offów uzyskało 6 ekip, a dwie z nich zagwarantowały sobie udział w półfinałach.

Rozgrywki w ramach DreamHack Masters Spring 2021 trwają od czwartku i rozpoczęły się od zmagań w fazie grupowej. 16 zespołów walczyło o awans do fazy play-off, jednak uzyskać mogło go tylko 6 ekip. Najlepsze zespoły obu grup były premiowane bezpośrednim awansem do półfinałów.

Zobacz również: Bracia Teles i „kNgV-” stworzyli wspólnie nową drużynę

W grupie A występowało między innymi Gambit, Na’Vi, Virtus.pro czy G2. Sporym zaskoczeniem może być brak awansu „Niedźwiedzi”, które aktualnie zajmują 4. lokatę w światowym rankingu. Awans do fazy pucharowej uzyskało G2, a o pierwsze miejsce w grupie Gambit walczyło z Na’Vi. Górą była ekipa „Hobbita”, która walkę o tytuł rozpocznie dopiero w półfinale.

W drugiej grupie oglądać mogliśmy między innymi Vitality, Astralis, Heroic czy FURIA. Zespół „ZywOo” bardzo szybko spadł do dolnej drabinki i musiał walczyć „o życie”. Francuzi dotarli nawet do meczu o awans, jednak byli w nim gorsi od zawodników FURII. O bezpośredni awans do półfinałów walczyło Heroic i Astralis – mecz padł łupem drużyny „cadiaNa”.

Teraz czeka nas krótka przerwa od rozgrywek. Kolejne spotkania rozegrane zostaną w piątek. Wielki finał zaplanowano na niedzielę, a zwycięzca turnieju zgarnie nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem