Fatalna kontuzja Spinazzoli. Włoch będzie pauzował przez kilka miesięcy

Awans do półfinału Włosi przepłacili kontuzją jednego z kluczowych zawodników. Po wstępnych badaniach okazało się, że Leonardo Spinazzola będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy.

Wczoraj rozegrano mecz ćwierćfinałowy mistrzostw Europy, w którym Włosi podejmowali Belgów. „Azzurri” awansowali do kolejnego etapu po niesamowicie intensywnym spotkaniu, które zakończyło się wynikiem 2:1. Zwycięstwo przepłacili jednak kontuzją jednego z najważniejszych elementów układanki Roberto Manciniego. W meczu półfinałowym z Hiszpanią reprezentacja Włoch będzie musiała radzić sobie bez Leonardo Spinazzoli.

W 78. minucie meczu obrońca po krótkim sprincie runął na murawę. Uraz wyglądał na bardzo poważny, a sam zawodnik starał się ukryć łzy. Z boiska nie zszedł o własnych siłach, konieczna była interwencja sztabu medycznego, który zniósł 28-latka na noszach. Piłkarz Romy był jednym z najlepszych zawodników tegorocznych mistrzostw. Walnie przyczyniał się do świetnych wyników Italii pracując zarówno w ofensywie jak i defensywie. Po wstępnych badaniach okazało się, że na boisku nie zobaczymy go przez kilka najbliższych miesięcy. Fabrizio Romano poinformował, że Spinazzola zerwał ścięgno Achillesa w lewej nodze. Najprawdopodobniej przerwa może potrwać do końca roku.