Fatalna informacja dla fanów Juventusu. Kapitan i lider wypada na pół roku!

Fatalna informacja dla wszystkich kibiców Juventusu i samej drużyny prowadzonej przez Maurizio Sarriego napłynęła dzisiaj z Italii. Poważnej kontuzji uszkodzenia więzadła w prawym kolanie nabawił się absolutny lider defensywy i kapitan zespołu - Giorgio Chiellini. Czeka go operacja oraz prawdopodobnie co najmniej półroczna przerwa w grze.

Do urazu doszło w czasie piątkowego treningu, poprzedzajągo hitowe starcie drugiej kolejki Serie A pomiędzy Juventusem a Napoli. Lekarze nie mają wątpliwości, że konieczna będzie operacja, a następnie kilka miesięcy żmudnej rehabilitacji.

Trudno wyrazić słowami, jak fatalna to informacja dla Juve. Chiellini w ostatnich latach był kluczem do taktycznej organizacji gry całego zespołu, gwarantem defensywnej solidności. A jednocześnie kapitanem i postacią w szatni, pisząc obrazowo – trzonowym zębem, który właśnie zostaje wyrwany na długie miesiące.

Wolimy nawet nie wchodzić w dywagacje na ile prawdopodobny jest powrót do pełni formy i dotychczasowej dyspozycji 35-letniego piłkarza, który potencjalnie wypada z rytmu nawet na pół roku.

Nie ulega wątpliwości, że jego pech może okazać się jednocześnie egzaminem dojrzałości, prawdziwą piłkarską maturą, dla Mathijsa De Ligta, którego dobra forma w najbliższych miesiącach będzie nieodzowna dla utrzymania poziomu gry Juve. O ile w Lidze Mistrzów los przydzielił Włochom całkiem łaskawą grupę – z Atletico Madryt, Bayerem Leverkusen i Lokomotiwem Moskwa, o tyle konkurencja w lidze napiera. Inter wydaje się najmocniejszy od lat, a i Napoli nie wygląda jakby chciało składać broń.

Każdy, kto miał styczność z Chiellinim, przyzna, że w szatni to człowiek – do rany przyłóż, facet absolutnie z głową na karku, ale na boisku – najbardziej nieprzyjemny typ, jakiego można sobie wymyślić za rywala. Zatem oni mogą na chwilę odetchnąć.

Bonus do 1500PLN na start
Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.