Fatalna informacja dla fanów Juventusu. Kapitan i lider wypada na pół roku!

Fatalna informacja dla wszystkich kibiców Juventusu i samej drużyny prowadzonej przez Maurizio Sarriego napłynęła dzisiaj z Italii. Poważnej kontuzji uszkodzenia więzadła w prawym kolanie nabawił się absolutny lider defensywy i kapitan zespołu - Giorgio Chiellini. Czeka go operacja oraz prawdopodobnie co najmniej półroczna przerwa w grze.

Do urazu doszło w czasie piątkowego treningu, poprzedzajągo hitowe starcie drugiej kolejki Serie A pomiędzy Juventusem a Napoli. Lekarze nie mają wątpliwości, że konieczna będzie operacja, a następnie kilka miesięcy żmudnej rehabilitacji.

Trudno wyrazić słowami, jak fatalna to informacja dla Juve. Chiellini w ostatnich latach był kluczem do taktycznej organizacji gry całego zespołu, gwarantem defensywnej solidności. A jednocześnie kapitanem i postacią w szatni, pisząc obrazowo – trzonowym zębem, który właśnie zostaje wyrwany na długie miesiące.

Wolimy nawet nie wchodzić w dywagacje na ile prawdopodobny jest powrót do pełni formy i dotychczasowej dyspozycji 35-letniego piłkarza, który potencjalnie wypada z rytmu nawet na pół roku.

Nie ulega wątpliwości, że jego pech może okazać się jednocześnie egzaminem dojrzałości, prawdziwą piłkarską maturą, dla Mathijsa De Ligta, którego dobra forma w najbliższych miesiącach będzie nieodzowna dla utrzymania poziomu gry Juve. O ile w Lidze Mistrzów los przydzielił Włochom całkiem łaskawą grupę – z Atletico Madryt, Bayerem Leverkusen i Lokomotiwem Moskwa, o tyle konkurencja w lidze napiera. Inter wydaje się najmocniejszy od lat, a i Napoli nie wygląda jakby chciało składać broń.

Każdy, kto miał styczność z Chiellinim, przyzna, że w szatni to człowiek – do rany przyłóż, facet absolutnie z głową na karku, ale na boisku – najbardziej nieprzyjemny typ, jakiego można sobie wymyślić za rywala. Zatem oni mogą na chwilę odetchnąć.

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.