Fabian „Febiven” Diepstraten przechodzi na emeryturę!

Fani League of Legends są w szoku. Jeden z członków legendarnego składu Fnatic - Fabian "Febiven" Diepstraten ogłosił zakończenie swojej esportowej kariery.

Fabian „Febiven” Diepstraten to jedna z ikon europejskiej sceny League of Legends. Holender w 2015 roku dołączył do Fnatic zastępując Enrique „xPeke” Cedeño Martíneza. Razem z Heo „Hunim” Seung-hoonen oraz Martinem „Rekklesem” Larssonem dokonał „niemożliwego” i  w sezonie regularnym EU LCS nie przegrał ani jednego spotkania. Wszystkim w pamięci zostanie jego solowe zabójstwo Zedem na „Fakerze”. Później było jednak gorzej.

Zobacz również: Ogromne zmiany w T1. Duet trenerów żegna się z organizacją

Po przygodzie w H2K i wyjeździe z Europy „Febiven” nie był już tym samym zawodnikiem. Jego pobyt za Oceanem potrwał rok, a później zdecydował się na powrót. Przez dwa lata reprezentował barwy Misfits, a w grudniu 2020 zasilił… akademię Fnatic, której trenerem jest Paweł „delord” Szabla. 24-latek poinformował jednak o zakończeniu kariery. Midlaner o swojej decyzji opowiedział na transmisji na żywo przeprowadzonej na jego kanale Twitch.tv. Diepstraten nie będzie kontynuował rozgrywek w barwach Fnatic Rising. Jego miejsce w zespole zajmie niemiecki talent – „dajor25”.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem