F1: Russell zastąpi Hamiltona w bolidzie Mercedesa podczas GP Sakhir

Lewis Hamilton nie wystąpi w zbliżającym się Grand Prix Sakhir. Jego miejsce w bolidzie Mercedesa zajmie zawodnik Williamsa - brytyjczyk George Russell.

Po wykryciu u obecnego mistrza świata – Lewisa Hamiltona – koronawirusa Mercedes musiał szybko znaleźć zastępstwo dla swojej gwiazdy. Padło na George’a Russella, zawodnika Williamsa, który jest częścią juniorskiego programu Mercedesa. Rozmowy o wypożyczeniu Brytyjczyka przebiegły bardzo sprawnie i we wtorek dowiedzieliśmy się, że w najbliższym Grand Prix pojedzie w bolidzie niemieckiej ekipy.

Chciałbym podziękować wszystkim w zespole za stworzenie tej szansy. Tym razem ubiorę inny kombinezon, lecz nadal jestem kierowcą Williamsa i wciąż będę kibicować tej ekipie. Będzie to świetna okazja do nauki od najlepszego zespołu na świecie, jakim oczywiście jest Mercedes. Wrócę do Williamsa jako lepszy kierowca. Dziękuję również Mercedesowi za zaufanie. Nikt nie jest w stanie zastąpić Lewisa Hamiltona, jednak w ten weekend dam z siebie wszystko – mówił George Russell

Reprezentowanie barw Mercedesa będzie wielką szansą dla 22-latka. Będzie mógł usiąść za sterami jednego z najlepszych bolidów na świecie i konkurować ze ścisłą czołówką.
Miejsce Russella w barwach Williamsa zajmie Jack Aitken. Rezerwowy Williamsa brał w tym roku udział w treningach oraz współpracował ze sztabem technicznym podczas symulacji, więc jest dobrze przygotowany do jazdy w GP Sakhir.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem