F1: Dzieje się w Mercedesie! Ultimatum ws. kontraktu Hamiltona

Kontrakt obecnego mistrza świata Formuły 1 zakończył się wraz z końcem sezonu. Oficjalnie Mercedes ma więc jednego kierowcę, a rozmowy z Hamiltonem stają się coraz trudniejsze.

O kulisach negocjacji na linii Hamilton – Mercedes poinformował „Motorsport”. Według włoskiego serwisu zarząd Daimlera jest zniesmaczony faktem, iż w ich szeregach pozostaje tylko jeden zawodnik. Kontrakt Bottasa nadal obowiązuje, jednak umowa z Hamiltonem zakończyła się 1 stycznia 2021 roku. Formalnie mistrz świata pozostaje więc bez zespołu.

Zobacz również: Helmut Marko potwierdza – Russell nie trafi do stajni Red Bulla

Szefostwo Daimlera wywiera presję na Toto Wolffie i wymaga jak najszybszego rozwiązania sprawy kontraktu Lewisa Hamiltona. W przypadku braku porozumienia zespół ma postarać się o wykup George’a Russella z Willimasa, który jest objęty programem juniorskim Mercedesa. Ten fakt znacznie ułatwi ewentualny transfer 22-letniego kierowcy.

Największym problemem w negocjacjach są oczywiście warunki umowy. Hamilton chciałby zarabiać około 50 milionów euro oraz mieć wpływ na kluczowe decyzje w zespole przez najbliższe 3 lub 4 lata. Mercedes chciałby płacić 35-latkowi 40 milionów euro za sezon oraz 4 miliony euro premii za ewentualne zdobycie mistrzostwa świata. Dodatkowo Brytyjczyk miałby otrzymać samochód AMG One za każde zdobyte mistrzostwo.

Lewis Hamilton ma do stracenia bardzo wiele. Bolidy Mercedesa należą do najlepszych maszyn na świecie i nic nie zapowiada zmiany na tronie. Brytyjczyk w zeszłym sezonie wyrównał rekord Schumachera w zdobytych tytułach, a zdobycie ósmego mistrzostwa świata uczyniłoby go najbardziej utytułowanym kierowcą w historii F1.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem