Everton pobije swój rekord transferowy? W grze nawet 50 milionów funtów!

03.07.2021
Rafa Benitez może rozpocząć pracę w Evertonie od rekordowego transferu. Niebawem defensywę "The Toffees" może wzmocnić Ben White - informuje "Daily Mail".

Angielskie kluby walczą o pozyskanie obrońcy Brighton & Hove Albion, Bena White’a. Piłkarz „Mew” w zeszłym sezonie wystąpił w 36 spotkaniach Premier League, w których prezentował bardzo wysoką formę. Wzbudziło to zainteresowanie Arsenalu, który miał już złożyć oficjalną ofertę za defensora opiewającą na 42 milionów funtów plus 4 miliony zmiennych. Brighton oczekuje jednak 50 milionów funtów bez żadnych dodatków.

Zobacz również: Fatalna kontuzja Spinazzoli. Włoch będzie pauzował przez kilka miesięcy

Sytuację chce wykorzystać Everton. Kilka dni temu Rafa Benitez został nowym szkoleniowcem ekipy z Goodison Park, a już niebawem może przeprowadzić najdroższy transfer w historii klubu. Według „Daily Mail” Everton jest skłonny spełnić oczekiwania „Mew” i zapłacić 20 milionów funtów z góry oraz 30 milionów funtów w ratach rozłożonych na cztery lata. Sam White wolałby przenieść się na Emirates Stadium, jednak Anglikowi zaimponowało zaangażowanie „The Toffees” w kwestii jego osoby. Dodatkowo defensor ma duży szacunek do Rafy Beniteza i nie wyklucza pracy z Hiszpanem.

Jeśli transfer dojdzie do skutku, to Ben White pobije rekord transferowy Evertonu ustanowiony w 2017 roku przez Gylfiego Sigurðssona, który kosztował 40 milionów funtów.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem