EU Masters: Do dwóch razy sztuka? „Jastrzębie” pofruną w finale – esport

Od sobotniego wieczora są dwie wieści dla fanów polskiej sceny League of Legends. Jedna – zła. Polski zespół nie weźmie rewanżu i nie zemści się na LDLC OL za zeszłoroczne zwycięstwo nad k1ck Neosurf w finale EU Masters. Druga – lepsza. AGO Rogue zagra w finale drugiej ligi LoLa w Europie i czeka ich potencjalnie łatwiejsze spotkanie. Czy tak będzie?

Wicemistrzowie Polski w sobotę walczyli o spełnienie marzeń i awans do finału EU Masters. „Jastrzębie” miały do upolowania „Myszy”, które marzyły o niemieckiej wojnie domowej. W pierwszym półfinale GamerLegion dość niespodziewanie pokonało francuskie LDLC, które broniło tytułu i było zdecydowanym faworytem do kolejnego zwycięstwa. Niemcy sprawili wielką sensację i spokojnie mogli oglądać mecz między AGO Rogue a mousesports.

Polacy nie rozpoczęli spotkania dobrze. Nie minęło kilka minut, a na liczniku zabójstw było już 2:0 dla Niemców. Dwukrotnie dał się zabić Czekolad, ale „Jastrzębie” szybko odbiły się z niekomfortowej sytuacji. AGO Rogue dobrze odnajdowało się w team-fightach i przełamało przeciwników chwilę po 20. minucie pierwszej mapy. Eliminacje plus zdobycie barona zwiększyło przewagę w złocie do ośmiu tysięcy.

Zobacz także: CS:GO: Polsko-duński dwumecz udany w połowie! „Ośmiornice” powalczą o DreamHack Open!

„Jastrzębie” zanurkowały po Nexus, ale mousesports dało radę się obronić. Walka o oceaniczną duszę była niezwykle zacięta, ale po znakomitej akcji Czekolada i zgarnięciu pentakilla jedno było pewne – do awansu do finału potrzebne było wykonanie już tylko jednego kroku!

Druga mapa przypominała na początku pierwsze starcie. Wyłapanie Woolite’a i Czekolada dało do złudzenia podobny start na korzyść „Myszy”. Nie trwało długo, a Niemcy zgarnęli kolejne dwa kille. Wicemistrzowie Ultraligi odpowiedzieli potrójnym zabójstwem. Najlepsza drużyna Prime League szybko się pogubiła pod rosnącym naporem AGO Rogue. Zdobycie barona pozwoliło „Jastrzębiom” pofrunąć po zwycięstwo!

Trudno dziwić się znakomitym humorom Polaków, którzy zameldowali się w finale i pokazali w mediach społecznościowych swoją radość. Po wielu miesiącach powróciło z przytupem memo-hasło „POLSKA GUROM”, które podbiło social-media przy okazji finału kick Neosurf – LDLC.

AGO Rogue zagra w finale EU Masters z GamerLegion. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00 w niedzielę 20 września. Transmisje z EU Masters w telewizji na kanale Polsat Games. Stream online z finału EU Masters AGO Rogue – GamerLegion na platformach Twitch.tv i YouTube na kanałach Polsat Games.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem