ESPN: Półfinały Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbędą się zgodnie z planem!

Początek tygodnia w piłce nożnej jest bardzo gorący. Powstanie Superligi wywołało ogrom emocji, a UEFA i FIFA chcą ukarać kluby-założycieli. Wiele mówiło się o ewentualnych zmianach w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. ESPN ostudził jednak emocje.

W nocy z niedzieli na poniedziałek piłkarski świat przewrócił się do góry nogami. Ogłoszono powstanie Superligi, w której udział ma wziąć 20 zespołów, a na ten moment poznaliśmy już 12 z nich. Wśród półfinalistów Ligi Mistrzów znalazły się aż trzy kluby, które otrzymały miano „klubu-założyciela”. Mowa o Realu Madryt, Manchesterze City oraz Chelsea. UEFA zagroziła tym drużynom wykluczeniem z tegorocznych rozgrywek, co wiązałoby się ze zwycięstwem Paris Saint-Germain w całych rozgrywkach. Wykluczenie miałoby wejść w życie pod koniec tego tygodnia. Podobna sytuacja miałaby spotkać półfinalistów Ligi Europy – Manchester United oraz Arsenal.

Zobacz również: O co chodzi z Superligą? Problemem nie są pieniądze czy chciwość

Według stacji ESPN UEFA nie wyrzuci żadnego zespołu z rozgrywek. Podobnego zdania jest również prezydent Realu Madryt i prezes Superligi – Florentino Perez. Według Hiszpana taki ruch ze strony UEFA byłby niezgodny z prawem, a każdy z klubów walczyłby o swoje racje nawet w sądzie. ESPN podało, że mecze półfinałowe Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy odbędą się zgodnie z planem.

Harmonogram Ligi Mistrzów:

PSG – Manchester City (28 kwiecień, 4 maj)
Real Madryt – Chelsea (27 kwiecień, 5 maj)

Harmonogram Ligi Europy:

Villarreal – Arsenal (29 kwiecień, 6 maj)
Manchester United – Roma (29 kwiecień, 6 maj)

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem