ESL Pro League: Zadyszka Astralis i wpadka Natus Vincere!

Ruszyły rozgrywki jedenastego sezonu ESL Pro League! Oczy kibiców zwrócone są jak na razie na zmagania w ramach europejskiej ligi. Tam nie zabrakło już pierwszych niespodzianek. W pierwszej kolejce triumfator IEM-u Katowice 2020 Natus Vincere uległo duńskiemu North. Porażkę zaliczyło też uwielbiane przez kibiców ENCE czy niedawny lider rankingu HLTV, Astralis. Jakie mecze czekają nas

Ruszyły rozgrywki jedenastego sezonu ESL Pro League! Oczy kibiców zwrócone są jak na razie na zmagania w ramach europejskiej ligi. Tam nie zabrakło już pierwszych niespodzianek. W pierwszej kolejce triumfator IEM-u Katowice 2020 Natus Vincere uległo duńskiemu North. Porażkę zaliczyło też uwielbiane przez kibiców ENCE czy niedawny lider rankingu HLTV, Astralis. Jakie mecze czekają nas w najbliższych dniach?

Jako pierwsi na serwerach pojawili się zawodnicy ENCE i Spirit. Fińska formacja należała do ulubieńców fanów po tym, gdy w lutym 2019 roku viralowo rozeszła się piosenka EZ4ENCE, która w końcu trafiła także do gry. Niestety, „allu” i jego kolegom nic ostatnio nie idzie łatwo. Na zwycięstwo czekają już od 10 stycznia, gdy w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Katowice okazali się lepsi od AGO Esports. Od tego czasu wygrali tylko jedną mapę przeciwko MIBR, a ich poziom gry znacząco się obniżył.

Efekty było widać także na inaugurację ESL Pro League. Kibice nie zdążyli się jeszcze dobrze rozsiąść w fotelach na pierwszą mapę, a już mogli wybrać się na przerwę. Na de_inferno do przerwy było 2:13, Finowie przegrali kolejną pistoletówkę, po chwili także dwie rundy i było po sprawie. Walka na de_train była już bardzo zacięta. Rywalizacja między pociągami trwała pełne trzydzieści rund, ale w kluczowych momentach rundy padały łupem Rosjan, którzy wygrali pierwszy mecz 2:0 w mapach.

Sensacji nie uniknięto także w meczu Astralis z Ninjas in Pyjamas. Duńczycy do niedawna byli liderem światowego rankingu HLTV.org, ale po przedwczesnym odpadnięciu z IEM Katowice, ustąpili miejsca Natus Vincere. Ich słabsza forma widoczna była także w meczu ze szwedzką formacją. NiP szybko obejmował prowadzenie na obu mapach i rywalom dawał dojść do głosu dopiero w drugiej połowie meczu. Te były jednak wyrównane, dzięki czemu „Plopski” i spółka wygrali 16:6 na de_vertigo i 16:8 na de_overpass.

Kibice łapali się za głowy podczas meczu Natus Vincere z Team North. Duńczycy byli skazywani na porażkę w meczu z triumfatorami IEM Katowice 2020. Dowodzona przez „s1mple’a” drużyna szykowała się na gładkie zwycięstwo, a napotkała niespodziewany opór. Rosyjsko-ukraiński zespół wszedł na de_nuke dość niepewnie, przegrywając połowę po stronie antyterrorystów(!) 7:8! North broniło się znakomicie i wygrało mapę 16:10.

To miało jedynie rozdrażnić NaVi, które mogło się zemścić na wybranej przez siebie mapie de_dust2. Kolejny raz to Duńczycy wyszli na prowadzenie i ugrywali ważniejsze clutche, prowadząc do przerwy 10:5. Popis w drugiej rundzie pistoletowej dał „aizy”, który ustrzelił cztery głowy na samym początku rundy. North po stronie CT miało większe problemy z grą, ale ugrali sześć rund i kolejny raz wygrali 16:10!

W środę rozegrane zostaną kolejne spotkania grupy A ESL Pro League! Na sam początek po godzinie 14:00 na serwerze pojawią się zawodnicy Ninjas in Pyjamas i Spirit. Niespodziewani zwycięzcy pierwszych meczów powalczą o prowadzenie w tabeli. Faworytem są oczywiście Szwedzi – kurs na gładkie zwycięstwo NiPu wg LV Betu to 2.25 (handicap -1,5 mapy)! O 18:00 o pierwsze zwycięstwo w jedenastym sezonie powalczy Astralis, które zmierzy się z GODSENT. Biorąc pod uwagę ostatnią formę Duńczyków, możemy spodziewać się wyrównanego meczu. Triumf GODSENT wyceniany jest na aż 4.70! Na koniec dnia, o 22:00 Vitality zagra z ENCE – czy Francuzi gładko uporają się z fińską formacją?

Zakłady na ESL Pro League można obstawiać na LV Bet TUTAJ!

Transmisje ze zmagań ESL Pro League można śledzić na platformie Twitch.tv! Polski komentarz dostępny na kanale Polsat Games.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem