ESL Mistrzostwa Polski: Dwie najlepsze drużyny zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale – esport

ESL MP wystartowały dokładnie miesiąc temu! W inauguracyjnym spotkaniu x-kom AGO dwukrotnie pokonało AVEZ Esports 16:14 na de_nuke i 16:9 na de_overpass, rozpoczynając rywalizację na wiosnę 2020 roku. Na koniec siódmej serii gier, we wtorek 26 maja "Jastrzębie" kolejny raz okazały się niezwyciężone - tym razem przeciwko Actina PACT. Ekipa "Grubego" i "Furlana" triumfowała 16:9 na de_nuke i 16:12 na de_dust2. W ten sposób zakończyła się runda zasadnicza zmagań.

Znamy już nie tylko uczestników fazy play-off, ale także całą drabinkę, która wyłoni wiosennego ESL Mistrza Polski. Z rywalizacją pożegnali się już Łomża 0,0% Cyberwolves i CLEANTmix. „CyberWilki” triumfowały w tym sezonie w tylko jednym spotkaniu z Izako Boars. W swój bilans wpisali także remis z AVEZ. Jedynie w dwóch z pozostałych jedenastu przegranych meczów udało im się zdobyć więcej niż osiem rund.

Nieco lepiej wiodło się zespołowi CLEANTmix. Po dwóch zwycięstwach nad Łomża 0,0% Cyberwolves urwali jeszcze jeden remis „Dzikom Izaka”. Ich spotkania z x-kom AGO, Wisła All In! Games czy Illuminar Gaming przynosiły jednak nieco emocji. „Crityourface” i spółka z pewnością nie rozczarowali i niewiele zabrakło, by urwali dodatkowe punkty faworytom.

Pewni gry w półfinałach są zawodnicy x-kom AGO oraz Illuminar Gaming. Sezon zasadniczy wygrała ekipa „Snaxa”, która nie wygrała tylko w trzech z czternastu spotkań. Ten sam bilans miały również „Jastrzębie”, ale on w odróżnieniu od IG nie zremisowały jednego meczu. Do tego duetu dołączą dwaj zwycięzcy piątkowych ćwierćfinałów!

Jako pierwsi na serwerach w walce w ESL MP pojawią się gracze Actina PACT i Izako Boars. Gracze nowego polskiego lidera rankingu HLTV wygrali aż osiem spotkań, dwa razy więcej niż wicelider sygnowany nazwiskiem komentatora, Piotra „izaka” Skowyrskiego. W fazie zasadniczej ekipy podzieliły się punktami. Na de_train 16:13 wygrały „Dziki Izaka”, które zostały rozniesione na de_dust2 (5:16). Według bukmachera LV BET, zdecydowanym faworytem jest PACT, na którego kurs wynosi zaledwie 1.32!

W drugim meczu Wisła All In! Games zagra z AVEZ Esport. „Ośmiornice” i „Białą Gwiazdę” w tabeli dzieliło tylko jedno oczko. Tutaj też z pewnością będzie ciekawie. Nieznacznym faworytem jest AVEZ, ale nikt nie stawia występującego pod nazwą legendarnego, polskiego klubu zespołu na pożarcie. Kurs na drużynę „morelza” wynosi 1.97! Kto zgarnie tytuł ESL Mistrza Polski? Przekonamy się już w niedzielę! Początek wielkiego finału o godzinie 18:00!

ZAKŁADY NA MECZE ESL MISTRZOSTWA POLSKI 2020 NA STRONIE LEGALNEGO BUKMACHERA LV BET!

ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2020 TERMINARZ PLAY-OFF:

Piątek, 29 maja
16:00 Actina PACT – Izako Boars
19:00 Wisła All In! Games – AVEZ Esport

Sobota, 30 maja
16:00 x-kom AGO – Actina PACT/Izako Boars
19:00 Illuminar Gaming – Wisła All In! Games/AVEZ Esport

Niedziela, 31 maja
18:00 WIELKI FINAŁ ESL MP Wiosna 2020

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem