El. MŚ 2018: Podsumowanie wtorkowych spotkań

Za nami wtorkowe mecze eliminacyjne do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. Wczoraj grały grupy D, G i I, co samo w sobie wygenerowało wiele emocji. A najciekawszym zestawieniu Irlandczycy zmierzyli się z Serbami. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 1:0.

Grupa D

Z perspektywy awansu do turnieju finałowego piłkarskich mistrzostw świata konfrontacja Austrii z Gruzją nie miała żadnego znaczenia. Goście jednak pokazali w poprzedniej kolejce na tle mocnych Irlandczyków, że w piłkę grać potrafią zdobywając jeden punkt. Wczoraj było podobnie, oglądaliśmy wyrównane spotkanie, w którym nikt nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W 8. minucie meczu na prowadzenie gości wyprowadził Valeriane Gvilla, ale tuż przed przerwą wyrównał Louis Schaub. Podział punktów? Sprawiedliwy wynik dla obu stron.

W meczu absolutnie bez historii w tej grupie Walia pokonała na wyjeździe Mołdawię 2:0. Gareth Bale i spółka mają dzięki temu aż 14 punktów na swoim koncie, a właśnie tę przerwę reprezentacyjną mogą zaliczyć do jak najbardziej udanych. Przed kilkoma dniami Wyspiarze pokonali 1:0 Austrię.

Serbia zdołała pokonać 1:0 Irlandię i objęła prowadzenie w grupie D. Na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań eliminacyjnych drużyna z Bałkanów ma na swoim koncie 18 punktów i aż o cztery wyprzedza drugą Walię. Wydaje się, że tylko katastrofa mogłaby pozbawić Serbów pierwszego miejsca w swojej grupie.

Tabela grupy D:

1. Serbia 18 pkt
  2. Walia 14 pkt
  3. Irlandia 13
  4. Austria 9

Grupa G

Trening strzelecki w spotkaniu z Liechtensteinem urządzili sobie Hiszpanie, którzy pewnie wygrali 8:0. Już do przerwy na tablicy świetlnej widniał rezultat 4:0. Wynik meczu otworzył… Sergio Ramos, a dwa gole dorzucili Alvaro Morata i wprowadzony na plac gry po zmianie stron Iago Aspas. La Furja Roja po ośmiu meczach ma na swoim koncie aż 22 punkty.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Albańczycy mieli wyostrzone apetyty na konfrontację z drużyną Macedonii, która w tych eliminacjach również mogła się przez tym starciem pochwalić dwoma zwycięskimi pojedynkami na swoim koncie. W skopje padł remis 1:1, co z pewnością dla gości nie jest dobrym wynikiem. W Tiranie marzono bowiem o zajęciu drugiego miejsca w grupie. Zgubienie wczoraj punktów może te marzenia ostatecznie pogrzebać.

Włosi starym dobrym zwyczajem, wygrali 1:0 z reprezentacją Izraela. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego zdołali podnieść się po klęsce na Santiago Bernabeu i laniu od Hiszpanów. Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył Ciro Immobile.

Tabela grupy G:

1. Hiszpania 22 pkt
  2. Włochy 19 pkt
  3. Albania 13 pkt
  4. Izrael 9 pkt

Grupa I

Kosowo – Finlandia to prawdopodobnie spotkanie, dla którego nigdy nie włączylibyśmy telewizora. Ekipa, w której szeregach występuje Kasper Hamalainen zwyciężyła 1:0. Takim samym rezultatem skończyło się ich spotkanie sprzed kilku dni przeciwko Islandii. To nam się podoba – drużyna nie gra o nic, a potrafi się spiąć i dwa razy wygrać. Za samo pojdeście na pewno duży plus.

Islandia po wpadce z Finami ograła 2:0 Ukrainę. Po ośmiu meczach ćwierćfinaliści Euro 2016 mają na swoim koncie 16 punktów, czyli dwa więcej od naszych sąsiadów, którzy w przyszłej kolejce zmierzą się z dostarczycielem punktów, czyli Kosowem.

Chorwacja przegrała 0:1 z Turcją i, mimo że w dalszym ciągu otwiera stawkę, to musi oglądać się już za swoje plecy. Wydaje się, że to sytuacja właśnie w grupie I jest najbardziej dynamiczna i wydarzyć się może w niej najwięcej. Realne szanse na awans mają bowiem cztery drużyny. Dla dobra naszego, kibiców, oraz emocji dobrze się stało, że to Turcy wygrali z Chorwatami. Czekają nas piorunujące dwie serie gier w tej grupie.

Tabela grupy I:

1. Chorwacja 16 pkt
  2. Islandia 16 pkt
  3. Turcja 14 pkt
  4. Ukraina 14 pkt

Wszystkie mecze 9. kolejki eliminacji do mistrzostw świata można będzie obstawiać na oficjalnej stronie LV Bet. Pełna oferta znajduje się TUTAJ.