Ekstraklasa: No to Legia czy Piast?

We wszystkich najważniejszych piłkarskich ligach Europy znamy już mistrza kraju. We wszystkich, oprócz polskiej Ekstraklasy. A to przecież dla nas najważniejsze z najważniejszych rozgrywek. No bo kogo dziś interesuje 30 bramek Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze, tytuł Barcelony w Hiszpanii, czy ente mistrzostwo Juventusu? Hmm? No dobra, trochę bardziej poruszyło nas wywalczenie tytułu najlepszej drużyny w Anglii

We wszystkich najważniejszych piłkarskich ligach Europy znamy już mistrza kraju. We wszystkich, oprócz polskiej Ekstraklasy. A to przecież dla nas najważniejsze z najważniejszych rozgrywek. No bo kogo dziś interesuje 30 bramek Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze, tytuł Barcelony w Hiszpanii, czy ente mistrzostwo Juventusu? Hmm?

No dobra, trochę bardziej poruszyło nas wywalczenie tytułu najlepszej drużyny w Anglii przez Leicester. Ale i to ani trochę nie oddaje tego, co dzieje się dziś w domach kibiców Ekstraklasy. I to nie tylko w Gliwicach czy Warszawie, ale w całej Polsce! I jesteśmy tego pewni. Albo w tej chwili od rana siedzisz, obgryzasz paznokcie i trzymasz kciuki za Legię, albo modlisz się, aby zdarzył się cud i to Piast był górą na koniec sezonu. Ludzi obojętnych nie ma. Albo kłamią, że takimi właśnie są.

Zdaje się, że wszystko przemawia za Legią. Trener Czerczesow oszczędzał swoich najlepszych piłkarzy w Gdańsku, więc wszyscy są gotowi do walki. I chyba nie tylko zgodnie ze sloganem stołecznej drużyny w tym sezonie. Czas pokaże, czy Rosjanin miał rację kompletnie olewając i oddając walkowerem mecz z Lechią. No bo jak inaczej nazwać wystawienie w pierwszym składzie Masłowskiego? Ale Piast na bank „poleci Pudzianem” i tanio skóry nie sprzeda. Gliwiczanie wiedzą o co grają i ile mogą zyskać. Co prawda czeka ich trudny mecz z rewelacyjnym Zagłębiem, ale co nie raz było podkreślane – oni nic nie muszą.

Musi za to Legia i to może związać im nogi i zakłócić głowę. W dzisiejszym meczu z Pogonią okaże się, czy ta drużyna ma jaja. No bo jeśli nie poradzi sobie dziś, to na pewno nie poradzi sobie w ewentualnych eliminacjach do Ligi Mistrzów. Których bardzo jej życzymy. Tak samo bardzo jak Piastowi!

Niech wygra lepszy!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem