Ekstraklasa: Jeszcze piłka czy już hokej?

Cieszyliśmy się, że w piątkowych meczach Ekstraklasy padło dziewięć bramek. No to sobota zaskoczyła nas jeszcze bardziej, bo wczoraj padło ich aż piętnaście, a dwóm wynikom bliżej było do hokejowych niż piłkarskich. Strzelanie rozpoczęło się w meczu Górnika Łęcznej z Ruchem Chorzów. Goście w przedostatniej kolejce przyjęli od Lecha Poznań piątkę, teraz sami rozgromili rywali

Cieszyliśmy się, że w piątkowych meczach Ekstraklasy padło dziewięć bramek. No to sobota zaskoczyła nas jeszcze bardziej, bo wczoraj padło ich aż piętnaście, a dwóm wynikom bliżej było do hokejowych niż piłkarskich.

Strzelanie rozpoczęło się w meczu Górnika Łęcznej z Ruchem Chorzów. Goście w przedostatniej kolejce przyjęli od Lecha Poznań piątkę, teraz sami rozgromili rywali strzelając im aż cztery gole. Dzięki temu zwycięstwu Niebiescy opuścili ostatnie miejsce w tabeli a spadł na nie ich wczorajszy rywal.

Z jeszcze większym pogromem mieliśmy do czynienia w Szczecinie, do którego na mecz z Pogonią przyjechała Wisła Kraków. Gościom nie posłużyła chyba zmiana na ławce trenerskiej, bo pierwsze spotkanie pod wodzą duetu Kmiecik – Sobolewski zakończyło się porażką Białej Gwiazdy 2:6. Już po dwudziestu pięciu minutach przegrywali trzema bramkami a hat-tricka na swoim koncie miał Węgier Gyurcso. Do przerwy wynik był już praktycznie rozstrzygnięty bo gospodarze prowadzili 4:1.

Wczoraj doszło też do zapowiadanej przez nas zmiany lidera. Lechii w meczu z Wisłą Płock wystarczył remis by objąć prowadzenie w lidze. Chociaż do sześćdziesiątej minuty przegrywali na własnym boisku 0:1, to udało im się odrobić straty, a na dziesięć minut przed końcem meczu wyjść na prowadzenie i nie oddać go do końca. Gdańszczanie odskoczyli więc Jagiellonii, a Nafciarze spadli do strefy spadkowej.

lechia-kibice-laczy-nas-pasja

Dzisiaj dwa spotkania, pierwsze o 15.30 w Gdyni, gdzie Arka podejmie Bruk-Bet Niecieczę.  Oba zespoły dawno nie cieszyły się smakiem zwycięstwa, a po niezłym starcie rozgrywek systematycznie spadają w ligowej tabeli. Niepokojąco przedstawia się sytuacja zespołu z Niecieczy, który przegrał trzy spotkania z rzędu. Jeśli tak dalej pójdzie, to podopieczni Czesława Michniewicza zakończą ten rok w dolnej ósemce. Dziś nie będzie łatwo, bo Arka na własnym boisku spisuje się wyjątkowo dobrze.

Niedzielę zakończy pojedynek Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław. W przeciwieństwie do poprzedniego meczu, ten będzie pojedynkiem ekip, których forma wydaje się rosnąć i wygrywały swoje ostatnie pojedynki. Lech rozgromił ostatnio Ruch i siłą rozpędu będzie starał się pokonać i podopiecznych Mariusza Rumaka, którzy w swoim ostatnim spotkaniu pokonali Zagłębie Lubin.

Liczymy, że dwadzieścia cztery bramki w tej kolejce podziałają na wyobraźnię piłkarzy i dzisiaj też zobaczymy grad goli. Jeśli średnia bramek na mecz się utrzyma, to możemy być świadkami rekordowej kolejki.

Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.