Eksperymentalny skład Polaków na Rosję! Mnóstwo zmian

Już dziś reprezentacja Polski rozegra we Wrocławiu mecz towarzyski z Rosją. Mimo że to przedostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy, skład biało - czerwonych ma stanowić misz-masz, jakiego trudno spodziewać się na głównym turnieju.

Na to, jak inna od oczekiwanej przez większość kibiców będzie jedenastka Polaków, złożą się dwie sprawy. Po pierwsze – kontuzje i nieobecności niezależne od selekcjonera. Po drugie – fakt, że piłkarze znajdują się dopiero po pierwszym etapie przygotowań do turnieju i część z nich regeneruje się jeszcze po długim sezonie klubowym. Z tego powodu między innymi mecz na ławce rezerwowych rozpocznie Robert Lewandowski. Paulo Sousa otwarcie przyznał to na przedmeczowej konferencji, że „Lewy” nie wyjdzie od pierwszej minuty. I jest to właśnie element poszanowania jego sił.

Poza nieobecnym Zielińskim (narodziny syna), Milikiem (kontuzja), Rybusem (kontuzja), Lewandowskim (odpoczynek), Szczęsnym (decyzja selekcjonera), na placu gry powinniśmy zobaczyć debiutanta – Tymoteusza Puchacza. Nową – starą postacią w kadrze Portugalczyka będzie także Mateusz Klich, który w sposób wymuszony pauzował w ostatnich meczach o punkty ze względu na COVID-19. Dziś zapewne będzie jedną z centralnych postaci w składzie reprezentacji. 

Selekcjoner, nie zważając na mocno eksperymentalny skład, deklarował wczoraj, że zależy mu na tym, by biało – czerwoni pokazali efekty pracy i schematy, które szlifują w ostatnich dniach w Opalenicy. 

Reprezentanci Polski w sposób budujący wypowiadają się o warsztacie Sousy i jego sztabu. Twierdzą, że widać po nim ogromną wiedzę i skupienie na pracy. Wreszcie mają czas, którego zabrakło w marcu – by wchłonąć jego idee. Poza boiskiem treningowym, Portugalczyk również robi wiele, by budować rodzinną atmosferę i dużo rozmawiać z zawodnikami. 

Z takimi numerami reprezentanci Polski zagrają na Euro. Piątek stracił swoją „23”

Niewykluczone, że kadra wyjdzie dziś również bez Kamila Glika, za to z Bereszyńskim, Helikiem i Bednarkiem (niektóre źródła wskazują Kędziorę). W ataku największe szanse na grę mają Karol Świderski i Dawid Kownacki. To pierwszy taki przypadek od 2017 roku, że w składzie nie zobaczymy ani Lewandowskiego, ani Milika, ani Piątka. W czasach Adama Nawałki, przegraliśmy 0:1 z Meksykiem. Na szpicy grał wówczas Jakub Świerczok, a zmienił go Mariusz Stępiński. 

Skład Polaków według Przeglądu Sportowego: Fabiański – Bereszyński, Helik Bednarek – Jóźwiak, Krychowiak, Klich, Moder, Puchacz – Kownacki, Świderski 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem