Eksperci domagają się powołania debiutanta. Czesiu, wybacz…

Przed tygodniem dwa gole w meczu derbowym na gorącym terenie. Teraz bramka i kluczowe podanie. 22-latek pruje, budując swoją pozycję w zagranicznej lidze, a ostatnio - oczywiście z zachowaniem wszelkich proporcji - jak „Lewemu”: wpada mu wszystko. Komentatorzy coraz głośniej domagają się od Jerzego Brzęczka sprawdzenia go w dorosłej reprezentacji Polski.

W kadrach młodzieżowych Karol Świderski grywał już u Rafała Janasa w zespołach U-18 i U-19. U Miłosza Stępińskiego był obecny w U-20. Zaliczył też 11 występów na bezpośrednim zapleczu reprezentacji seniorskiej, u Czesława Michniewicza. Teraz mocno pracuje na to, by zostać przynajmniej sprowadzonym przez Jerzego Brzęczka. Czy i kiedy do tego dojdzie?

Konkurencję ma wielką, wszak w PAOK Saloniki gra w goli wysuniętego napastnika. Być może jednak w chwili gdy swoje problemy w klubach mają Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek, warto byłoby docenić starania i zbudować perspektywicznego 22-latka, który w Grecji staje się ulubieńcem kibiców i raz po raz wykazuje się strzeleckim instynktem. Przed tygodniem został bohaterem derbowego starcia z AEK Ateny. Zdobył dwie bramki. Dziś okazał się kluczowy w drodze po zwycięstwo nad Asteras Tripoli.

Z pięcioma trafieniami w sześciu ligowych występach jest liderem klasyfikacji strzelców ligi greckiej.

https://twitter.com/przekopowiczl/status/1180863609355821056?s=21

Pruje na AEK-u, strzela dwie bramki, jest dziś liderem klasyfikacji strzelców. Dlaczego 21-letniego chłopaka, który jest w formie i co dotknie to wpada, nie wziąć i nie przyjrzeć się mu w treningu? Może dać mu pół godziny na Łotwie z teoretycznie słabszym rywalem. U napastnika liczy się prawo serii. Czesiu, wybacz, ale chciałbym mieć Świderskiego na zgrupowaniu pierwszej kadry – powiedział w ostatniej „Misji Futbol” w Onecie komentator Polsatu Mateusz Borek.

https://twitter.com/sportmar_mario/status/1180858563872382978?s=Ś

Świderski trafił do PAOK z Jagiellonii Białystok, jako bezpośrednie zastępstwo innego piłkarza znanego z polskich boisk – Aleksandara Prijovicia. Grecy zapłacili za 22-latka około dwóch milionów euro. Prędko może im się to zwrócić, bowiem już w ostatnim oknie transferowym kluby z Rosji – gdzie agent piłkarza, Mariusz Piekarski, ma świetne kontakty – oferowały za niego sumy rzędu pięciu milionów euro.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem