Eisenbichler najlepszy na treningu, solidne skoki Kubackiego i Stocha

Dwa treningi przed kwalifikacjami do MŚ w skokach narciarskich za nami. W obu pokaz siły dał Markus Eisenbichler, który dwa razy zajął pierwsze miejsce. Dwukrotnie w pierwszej dziesiątce znalazł się Dawid Kubacki.

Markus Eisenbichler w środę nie miał sobie równych. Oba treningi należały do Niemca – w pierwszym z nich oddał skok na odległość 104.5 metra, a w drugim wylądował o 3 metry bliżej. Bardzo solidnie zaprezentował się Anze Lanisek, który zajął kolejno 5. i 2. lokatę. Obecny lider Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud, pierwszy trening zakończył na 7. pozycji, a w drugim awansował na 3. miejsce.

Zobacz również: MŚ 2021 w skokach: Kiedy skaczą Polacy?

Solidne skoki oddali również reprezentanci Polski. Najlepszym z „biało-czerwonych” był Dawid Kubacki, który dwukrotnie znalazł się w najlepszej dziesiątce treningów. W drugiej serii treningowej dobrze zaprezentował się Kamil Stoch, który zajął 8. lokatę – tym samym poprawił wynik z pierwszego treningu o 6 miejsc. Piotr Żyła w pierwszej dziesiątce znalazł się tylko w treningu numer 1  – zajął wtedy 9. lokatę. Słabo wypadł Andrzej Stękała, który ulokował się na 26. i 24. pozycji.

Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie rozpoczną się już w ten weekend. Kwalifikacje do konkursu indywidualnego odbędą się w piątek, a sam konkurs rozegrany zostanie w sobotę.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem