Edward „Edward” Abgaryan zakończył karierę profesjonalnego gracza!

W piątek jedna z legend europejskiej i rosyjskiej sceny League of Legends - Edward "Edward" Abgaryan - przygodę z profesjonalnym graniem. Ormianin zajmie się teraz karierą trenerską.

Abgaryan był częścią legendarnego Moscow Five, które w pierwszych sezonach League of Legends było jedną z najlepszych ekip na świecie. Razem z zespołem świetnie prezentował się na turniejach międzynarodowych oraz w EU LCS. Czasy świetności Moscow Five i Gambit przypadały jednak na początek drugiej dekady XXI wieku. Większość zawodników z drużyny skończyło jednak swoje kariery, a dziś dołączył do nich „Edward” znany wcześniej pod nickiem „GoSu Pepper”.

Oficjalnie przechodzę na emeryturę jako profesjonalny gracz League of Legends. To było niesamowite, zawsze będę wspominał ten okres z uśmiechem. Moja kariera rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy miałem tylko 17 lat. Poświęciłem temu większość mojego dorosłego. Dziękuję esportowi i LoL-owi za fantastyczne dziesięć lat – pisze Abgaryan na swoi profilu na Twitterze.

26-latek od teraz będzie zajmował się trenowaniem zespołów w Lidze Legend. W piątek został ogłoszony jako trener FURIA, która występuje w brazylijskiej ekstraklasie. Ormianin podpisał z brazylijską organizacją kontrakt, który obowiązywać będzie przez najbliższe dwa lata.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem