Ebi Smolarek wskazał drużynę stulecia. Swoim wyborem zaszokował kibiców

Przypadające w tym roku stulecie Polskiego Związku Piłki Nożnej stało się świetną okazją, by uhonorować najwybitniejszych piłkarzy reprezentacji Polski w historii. Wyboru złotej jedenastki dokona specjalnie powołana kapituła, choć PZPN uruchomił również platformę internetową, na której wyselekcjonować swoją wymarzoną drużynę może także każdy trener, piłkarz czy kibic. Niektórzy korzystają z tej sposobności w sposób… Kontrowersyjny!

Oficjalne ogłoszenie Reprezentacji 100-lecia nastąpi podczas Gali Stulecia PZPN, 6 grudnia 2019. W internecie można dokonywać wyboru korzystając z zamkniętego katalogu stu wytypowanych wcześniej piłkarzy. Całe szczęście, że ktoś już tej pierwszej selekcji dokonał, bo w innym wypadku prawdopodobnie powstawałyby z tego jeszcze większe “potworki” niż teraz.

Mariusz Lewandowski lepszy od Deyny…

Piszemy to oczywiście pół-żartem, pół-serio, bo na tym przecież polega urok tego typu wyborów, że są w pełni subiektywną ZABAWA. Nie bylibyśmy w stanie zabronić komukolwiek wstawienia do tej drużyny choćby i Elvisa Presleya. Euzebiusz Smolarek, aż tak daleko nie poszedł, choć i tak – sądząc po reakcjach kibiców – podniósł paru osobom ciśnienie.

Odbierz 20 PLN na start w LV BET
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Reprezentacja stulecia w jego wydaniu to ambitny misz-masz współczesności, czasów piłkarsko zamierzchłych oraz sentymentów rodzinnych. Drużyna wybrana w ustawieniu 1-4-3-3 zawiera dwójkę Smolarków w ataku – Euzebiusza (autora jedenastki) i jego ojca, Włodzimierza, a także do kompletu Roberta Lewandowskiego. Ciekawie robi się jednak dopiero w linii pomocy, gdzie obok Zbigniewa Bońka znajdziemy Kubę Błaszczykowskiego i… Mariusza Lewandowskiego, który w opinii Ebiego zasłużył na 11-stkę stulecia bardziej niż choćby Kazimierz Deyna.

Zdjęcie
fot. twitter.com/laczynaspilka

Nie znajdziemy tu również Andrzeja Szarmacha, Włodzimierza Lubańskiego czy Roberta Gadochy, mamy za to kilka całkiem oryginalnych wyborów. Jakby to powiedział redaktor Polsatu Roman Kołtoń, najwyraźniej “każdy ma swoją prawdę futbolu!”.

Głosy można oddawać do 20 listopada 2019 roku na stronie od100lat.laczynaspilka.pl.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem