Dziś weryfikacja umiejętności Zimnocha i pożegnanie z ringiem Sosnowskiego

Nie tak dawno temu Tomasz Babiloński ogłosił światu, że planuje zorganizować galę w Radomiu, nie zdążyliśmy się obejrzeć, a już dziś jest dzień, w którym pięściarze wyjdą do ringu.  Wielkie emocje dla wszystkich miłośników szermierki na pięści czekają nas już wieczorem, gdzie zobaczymy kilka naprawdę ciekawych starć. W walce wieczoru Krzysztof Zimnoch zmierzy się z

Nie tak dawno temu Tomasz Babiloński ogłosił światu, że planuje zorganizować galę w Radomiu, nie zdążyliśmy się obejrzeć, a już dziś jest dzień, w którym pięściarze wyjdą do ringu.  Wielkie emocje dla wszystkich miłośników szermierki na pięści czekają nas już wieczorem, gdzie zobaczymy kilka naprawdę ciekawych starć. W walce wieczoru Krzysztof Zimnoch zmierzy się z Joey’em Abellem.

Zanim do tego jednak dojdzie, będziemy świadkami dwóch walk amatorskich i sześciu zawodowych. Najpierw w ringu zobaczymy Jakuba Martysa, który skrzyżuje rękawice z Bartłomiejem Nowakiem. Limit wagowy to 64 kg. Chwilę po nich do ringu wyjdą Bartłomiej Derleta i Adrian Grzmil. To z kolei waga do 81 kg. Oba starcia odbędą się na dystansie trzech rund.

Potem do gry wejdą zawodowi pięściarze. Przeciwnikiem Mateusza Tryca będzie zdecydowanie bardziej doświadczony Remigiusz Wóz. Tryc ma na swoim koncie dwie walki, w tym dwie zwycięskie. Wóz aż 11, z czego 10 z nich wygrał. Czy doświadczenie weźmie tym razem górę? Tryc zapowiada, że zrobi wszystko, aby te starcie wygrać. Z dobrej strony pokazał się między innymi podczas niedawnej gali w Międzyzdrojach, gdzie również zwyciężył i to przed czasem.

Również a kategorii półciężkiej rękawice skrzyżują Piotr Podłucki i Wasyl Kondor. Ukrainiec ma aż 17 porażek na koncie, a ostatnie 11 jego pojedynków skończyły się w ten sam sposób, czyli przez zwycięstwo rywala. Jak będzie w Radomiu? Faworytem i to zdecydowanym jest Polak.

Przemysław Runowski długo czekał na rywala, ale w końcu się go doczekał. W tygodniu ogłoszono, że w Radomiu jego przeciwnikiem będzie Thawa Kiduku. Bilans rywala z Tanzanii? 11-1. Runowskiego? 15-0. Kiduku ma mocniejszy cios i to będzie starał się wykorzystać w starciu z Polakiem. Runowski jeszcze nigdy jednak nie przegrał i będzie chciał za wszelką cenę zachować zero w rekordzie.

Sergiej Werwejko – Nagy Aguilera, czyli dwóch doskonale znanych Polakom pięściarzy. Amerykanin dwa lata nie walczył, ale zapowiadał podczas spotkań z dziennikarzami, że jest znakomicie przygotowany. Ukrainiec liczy na swój mocny cios, który będzie potrafił pojedynek rozstrzygnąć przed czasem. Faworyt? Chyba go nie ma. To walka z cyklu: nie mrugaj, bo wiele stracisz. Sami jesteśmy ciekawi jej przebiegu.

Albert Sosnowski nie może pożegnać się z ringiem, a za cel postawił sobie 50. zwycięstwo na zawodowych ringach. Jego przeciwnikiem będzie mający tylko sześć walk na swoim koncie Łukasz Różański, który chce sobie sprawić prezent nokautując byłego pretendenta do tytułu mistrzowskiego w wadze ciężkiej. Dragon czuje się dobrze, o czym świadczy chociażby jego waga – 97 kg. Tak lekki pięściarz nie był od dawna.

– Solidnie przepracowałem okres przygotowawczy i jestem gotowy do powrotu na ring. Propozycja występu na gali w Radomiu spłynęła nagle, ale chyba naprawdę chciałem to zrobić, bo nie potrzebowałem zbyt wiele czasu na podjęcie dezycji. Jestem świadomy tego, co mówiłem wcześniej, że kończe i odkładam rękawice. Jednak, zanim to się stanie, chcę poprawić swój życiowy rekord i godnie pożegnać się z kibicami – powiedział Sosnowski w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Walka wieczoru to starcie Krzysztofa Zimnocha z Joey’em Abellem. Pierwsza poważna walka Zimnocha od niepamiętnych czasów, bo po pokonaniu kilku pięściarskich emerytów w końcu naprzeciwko niego stanie gość, który ma czym uderzyć, wygląda jak pięściarz i między treningami nie musi sobie dorabiać, by przeżyć od pierwszego do pierwszego. Czy to będzie test dla Zimnocha? Z pewnością pojedynek, który pokaże, w jakim on jest obecnie miejscu. Jeżeli dziś zwycięży, to wielce prawdopodobne, że już w grudniu w końcu skrzyżuje rękawice z Arturem Szpilką.

Karta walk na galę w Radomiu:

waga ciężka, 12 rund: Krzysztof Zimnoch (22-1-1, 15 KO) – Joey Abell (33-9, 31 KO)
waga ciężka, 8 rund: Albert Sosnowski (49-8-2, 30 KO) – Łukasz Różański (6-0, 5 KO)
waga ciężka, 8 rund: Sergey Werwejko (6-1, 4 KO) – Nagy Aguilera (20-9, 14 KO)
waga półśrednia, 8 rund: Przemysław Runowski (15-0, 3 KO) – Twaha Kiduku (11-1, 7 KO)
waga półciężka, 6 rund: Piotr Podłucki (4-1, 2 KO) – Wasyl Kondor (18-17-1, 5 KO)
waga półciężka, 6 rund: Mateusz Tryc (2-0, 2 KO) – Remigiusz Wóz (10-1, 5 KO)

Walki amatorskie:
limit 81 kg, 3 rundy: Bartłomiej Derleta – Adrian Grzmil
limit 64 kg, 3 rundy: Jakub Martys – Bartłomiej Nowak

LV Bet przygotował specjalne kursy na pojedynki, które odbędą się na gali w Radomiu. Oferta znajduje się TUTAJ.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem