Dziesięcioletnia gwiazda Fortnite kończy karierę. Skupi się na innym tytule

To koniec przygody 10-cio letniego Vitora "Zenona" Hugo z battle royalem od Epic Games. Brazylijczyk zakomunikował, że kończy swoją przygodę z Fortnite.

Pod koniec zeszłego roku 9-cio letni Brazylijczyk – Vitor „Zenon” Hugo – otrzymał czasową blokadę swojego konta na Epic Games. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że młodzieniec aspirował do bycia jednym z najlepszych zawodników na świecie, a jego kara miała potrwać 1460 dni. Długość bana warunkowana była ukończeniem 13. roku życia przez „Zenona”. Za 9-letnim graczem stanęło całe brazylijskie esportowe community, a do akcji włączyło się kilka gwiazd sceny Fortnite, w tym Tyler „Ninja” Blevins.

Zobacz również: LEC: Jankos, Inspired i Trombi w play-offach po 6. tygodniu zmagań!

Bunt spowodowany blokadą konta „Zenona” przyniósł skutek, jednak nie zmienił on wymiaru kary. Epic Games zagwarantowało, że dołożą starań, aby młodsi gracze mogli brać udział w Arenie, jednak kariera Brazylijczyka stanęła w miejscu. Frustracja w tym młodym człowieku rosła, aż w końcu Hugo zakomunikował, że kończy grę w Fortnite. Swoją decyzję warunkuje utratą chęci do gry spowodowaną działaniami Epic Games.

Co będzie dalej z „Zenonem”? Brazylijczyk nie zamierza przestać streamować – na swoich transmisjach ma zamiar skupić się na innych grach, na czele z VALORANT. Nie wiadomo jednak, czy będzie dążył do profesjonalizacji swojej gry, czy pozostanie tylko streamerem.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem