Dwa gole i kiks Zlatana w meczu z Romą! 3:3 po popisach sędziego

AC Milan nie zdołał pokonać AS Romy w poniedziałkowym hicie kolejki Serie A. Choć trzy razy wychodził na prowadzenie, choć kolejne gole strzelał Zlatan Ibrahimović, mecz zakończył się szalonym remisem 3:3. Wagi spotkania niestety nie uniósł arbiter.

Milan wraz z będącym „jak wino” Zlatanem to rewelacja ostatnich miesięcy we włoskim futbolu. I mecz z Romą również nie mógł dla podopiecznych Stefano Piolego zacząć się lepiej. 39-letni Szwed już w drugiej minucie spotkania wykorzystał spektakularne podanie, rozdzierające linię obrony, od Rafaela Leao.

Fatalny błąd Tatarasanu

Jeszcze w pierwszym kwadransie Roma wyrównała za sprawą Edina Dzeko. Źle w bramce Milanu zachował się Ciprian Tatarasanu, awaryjnie zajmujący miejsce Gigiego Donnarummy. Wyszedł do piłki przy rzucie rożnym, z pełnym impetem, a na koniec minął się z nią, odsłaniając całą bramkę.

Przed przerwą nieco więcej okazji, więcej również posiadania piłki, było po stronie Milanu, ale wynik 1:1 już się nie zmienił. Huśtawka na nowo miała się zacząć po przerwie.

Tuż po zmianie stron, podobnie jak w pierwszej połowie, Milan zdołał niezwykle łatwo przedrzeć się przez linię obrony AS Romy. Drugi raz spektakularną asystę zanotował operujący na lewej stronie Rafael Leao. Do siatki tym razem trafił Alexis Saelemaekers.

Sędzia w roli głównej

W ostatnich 20 minutach główną rolę postanowił odegrać arbiter spotkania. W 71 minucie odgwizdał absurdalny rzut karny przeciwko Milanowi. Doprawdy nie wiemy jak dopatrzył się w tej sytuacji faulu Bennacera, ale po chwili było 2:2. Gdyby tego było mało, jedenastkę otrzymał także Milan – po tym jak Mancini wytrącił Calhanoglu z rytmu biegu. Rzekomo, bo jak dla nas to niezwykle aptekarskie i drobiazgowe gwizdanie zasługuje na najniższą ocenę.

Zlatan Ibrahimović w tym momencie skompletował dublet, trafiając z 11. metra. Mógłby być z siebie całkiem zadowolony, gdyby na koniec nie uczestniczył jeszcze w bramce dla Romy, która ustaliła wynik spotkania na 3:3. W 84 minucie Szwed skiksował przy próbie wybicia piłki po rzucie rożnym. Futbolówka przeszła w poprzek pola karnego, trafiła pod nogi Kumbulli i mieliśmy remis.