Drużyny z Superligi mogą nie pojawić się w FIFA 22!

Powołanie do życia Superligi zmieni futbol, jaki znamy. Działania najlepszych klubów mogą również dotknąć serię gier FIFA, gdyż zespoły występujące w Superlidze mogą nie pojawić się w kolejnej edycji gry.

W nocy z poniedziałku na niedzielę dowiedzieliśmy się, że Superliga ruszy już niebawem. Przestawiono 12 zespołów-założycieli, do których dołączy 8 kolejnych drużyn. Decyzja śmietanki europejskiego futbolu wywołała ogromne zamieszanie w szeregach FIFA i UEFA, która odgraża się uczestnikom Superligi. Wyrzucenie z europejskich i ligowych rozgrywek, blokowanie udziału zawodników w meczach reprezentacji to tylko część ewentualnych „sankcji”. Cała sytuacja może również odbić się na studiu EA Sports.

Zobacz również: Stało się! Ogłoszono powstanie europejskiej Superligi!

Wojna pomiędzy Superligą a FIFA i UEFA może doprowadzić do sytuacji, w której nie ujrzymy najlepszych zespołów Europy w kolejnych odsłonach gry. Co prawda kanadyjski producent gier może negocjować kwestie licencyjne z Superligą i poszczególnymi klubami, jednak może się to nie spodobać poprzednim partnerom. Przypomnijmy, że w nowych rozgrywkach na pewno wystąpi Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, całe angielskie „Big Six”, AC Milan, Juventus oraz Inter. Sporo mówi się również o dołączeniu takich zespołów jak PSG, Porto, Bayern czy Borussia Dortmund. Trzeba przyznać, że brak takich zawodników jak Cristiano Ronaldo, Leo Messi czy Kevin De Bruyne całkowicie odmieni serię gier FIFA. EA Sports może więc znaleźć się w sytuacji bez dobrego rozwiązania.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem