Dramatyczne słowa o stanie finansów Barcelony. „Sprzedałbym Messiego zeszłego lata…”

Carles Tusquets, tymczasowo zarządzający FC Barceloną po dymisji Jose Marii Bartomeu, bez kolorowania i upiększania ocenił publicznie stan finansów hiszpańskiego giganta. W rozmowie z RAC1 nazywa ją „straszną i martwiącą”. Sugeruje, że należało sprzedać Messiego.

Carles Tusquets kieruje klubem od końcówki października, kiedy wyczekiwaną dymisję złożył Jose Maria Bartomeu. W ostatnim wywiadzie bardzo realistycznie, bez uprawiania polityki, przedstawia kibicom, na co mogą liczyć w najbliższych miesiącach. Transfery? Trochę w polskim wydaniu. „Jeżeli kogoś w styczniu sprzedamy, będziemy mogli kogoś kupić” – ocenia. Ale to dopiero początek mocnych wiadomości.

Tusquets twierdzi, że dla ratowania budżetu należało… sprzedać Messiego.

Można się zastanawiać, czy tymczasowy zarządca na pewno wie, co mówi i zdaje sobie sprawę jaką lawinę także finansowych konsekwencji spowodowałoby odejście największej gwiazdy i klubowej legendy. Z drugiej strony, kto może wiedzieć to lepiej od niego, siedzącego od ponad miesiąca we wszystkich umowach i zobowiązaniach Blaugrana.

„Z ekonomicznego punktu widzenia, ja bym sprzedał Messiego zeszłego lata. Ze względu na finanse i oszczędności. Takie decyzje musi jednak podejmować sztab szkoleniowy” – powiedział w wywiadzie dla RAC1.

Piłkarze FC Barcelony dostają pensje dwa razy do roku – w dwóch potężnych transzach. Najbliższej, styczniowej, nie otrzymają wcale, bo udało się wynegocjować z nimi odłożenie płatności na kolejne lata. Podobnie szeregu innych bonusów. „Po ponownym otwarciu stadionów wszystko się zmieni” – mówi Tusquets, pokazując jak mocno Barcelona stoi swoimi fanami, sprzedażą biletów, gadżetów czy stadionową turystyką. Wypowiada się również na temat potencjalnego transferu Neymara.

„Jeśli przyjdzie za darmo, można byłoby to rozważyć. W innym przypadku, przyszły prezydent musiałby dokonać cudu, sprzedać wielu piłkarzy i przeznaczyć na Neymara całe pieniądze”.  

Wielu socios Barcelony uważa opinie Tusquetsa, wypowiedziane w cytowanym wywiadzie, za skandaliczne i zbyt daleko idące. „Poczuł się prezydentem klubu. Coś mu się po… od nadmiaru władzy”.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem