Dramat Szachtara przed meczem z Realem. „Nie wiedziałem, czy jest po co lecieć…”

Sytuacja epidemiologiczna może mieć w tym sezonie ogromny wpływ na wyniki i postawę poszczególnych zespołów. Trener Szachtara Donieck alarmuje, że "połowa jego zawodników jest zdolna do gry przez 25 minut". A już jutro mają zmierzyć się w Lidze Mistrzów z Realem.

Real Madryt rozpocznie zmagania w nowej edycji Champions League od domowego meczu z Szachtarem Donieck. Jeszcze na początku tygodnia nie było jasne, czy spotkanie się w ogóle odbędzie. Aż dziesięciu piłkarzy ukraińskiego zespołu czekało na negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa. I choć w badaniach wyszło, że są zdrowi, trener Luis Castro obawia się o ich kondycję. „Do poniedziałku nie wiedziałem nawet, czy jest po co lecieć do Madrytu” – przyznaje na łamach Marki.

Na początku sezonu ze składu Szachtara wypadło dziesięciu piłkarzy. Większość kadry meczowej stanowili młodzieżowcy, a wyjściowa jedenastka zmieniała się z meczu na mecz. „W takim chaosie jeszcze nie pracowałem. Nie wiedzieliśmy, ani kim zagramy, ani przeciwko komu” – żali się portugalski szkoleniowiec ukraińskiej ekipy.

„Wyniki testów są negatywne, ale niewiele to zmienia. Większość piłkarzy nie jest gotowa na więcej niż 25 minut”

Naukowcy zamierzają dokładnie badać, jak przebyta choroba wpływa na organizmy i wydolność profesjonalnych sportowców. Na razie wydaje się, że… nie ma reguły. Niektórzy przechodzą wirusa bezobjawowo, lekko i szybko wracają do formy. Zlatan Ibrahimović tuż po wyjściu z izolacji strzelił dwa gole w derbach Mediolanu i nie wyglądał, jakby zrobiło to na nim wrażenie. Wielu piłkarzy przeszło jednak chorobę dotkliwie. Nawet w polskich warunkach: Paweł Wszołek czy Piotr Zieliński mogą zaświadczyć, że wirus odbierał im resztki sił i utrudniał najprostsze domowe czynności.

W tym drugim przypadku powrót do formy sportowej może być bardziej długotrwałym procesem.

Luis Casto z Szachtara Donieck wściekł się, gdy dziennikarze zapytali go przed meczem, czy handicapem dla jego ekipy będzie uraz Sergio Ramosa. „Kiedy w Realu wypada zawodnik, na jego miejsce wchodzi kolejny, wart 50 milionów euro. Naprawdę pytacie mnie o Ramosa, jeśli sam mam takie problemy z zespołem?”

Ronald Koeman wymownie o szansach na wygranie Ligi Mistrzów przez Barcelonę

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem