Dramat Realu! Wiosną Liga Europy?

01.12.2020
Real Madryt mocno skomplikował sobie sytuacje w Lidze Mistrzów! Przegrywając na wyjeździe 0:2 z Szachtarem Donieck, "Królewscy" spadli przed ostatnią serią gier w fazie grupowej na trzecie miejsce w tabeli!

Veni, vidi, vici – to był plan „Królewskich” na wyjazd do Doniecka, który nie został zrealizowany w ostatniej swej części. Piłkarze Zinedine’a Zidane’a bowiem przyjechali, zobaczyli, ale zamiast zwycięstwa – dostali oklep. Dwie bramki w drugiej połowie, przy żadnej odpowiedzi ze strony „Los Blancos” – ten scenariusz, pomimo porażki w Madrycie z Szachtarem 2:3 na inaugurację tej edycji Ligi Mistrzów, wydawał się mało prawdopodobny.

Real miał się zrewanżować, tymczasem zapewnił zespołowi z Ukrainy 6/7 zdobytych punktów. I pozwolił się wyprzedzić w tabeli.

Gdyby „Królewscy” zwyciężyli, mieliby trzy punkty przewagi nad zespołem z Doniecka przed ostatnią kolejką. Ten zaś mierzyłby się na wyjeździe z Interem. Nie byłaby to sytuacja komfortowa dla zespołu z Ukrainy, delikatnie mówiąc. Po drugim zwycięstwie z mistrzem Hiszpanii mocno się jednak ona poprawiła. Chociaż Szachtar stworzył sobie ponad dwa razy mniej sytuacji podbramkowych, nie miał w tym spotkaniu przewagi – to tylko gospodarze trafiali do siatki.

Najpierw za sprawą Dentinho, który wykorzystał fatalny błąd Varane’a. Kilka minut przed końcem od połowy boiska piłkę prowadził Solomon, ściął do środka na prawą nogę i huknął w krótki róg, omijając bezradnego Vazqueza, nie dając się zablokować Varane’owi i pokonując Courtoisa.

Real spadł więc na trzecie miejsce i choć ma tyle samo punktów co Szachtar Donieck, gorszy bilans spotkań bezpośrednich spycha ich na ten moment do Ligi Europy. Najważniejsze: kwestia awansu nie leży już tylko w rękach i nogach „Królewskich”. Piłkarze Zinedine’a Zidane’a muszą liczyć na to, że w ostatniej kolejce Szachtar potknie się w Mediolanie, albo też wcześniej z Interem punkty straci Borussia Monchengladbach…