Donny van de Beek: „Widzę to, co się dzieje i jest to dla mnie trudne”

Donny van de Beek zabrał głos w sprawie pozostania tego lata w Manchesterze United. Holender zdradził, co powiedział mu trener Ole Gunnar Solskjaer i jakie ma plany na najbliższe miesiące.

Po świetnym sezonie 2018/2019 w wykonaniu Ajaksu Amsterdam i Donny’ego van de Beeka wydawało się, że Holender zostanie jednym z najlepszych pomocników na świecie. Rok później zgłosił się po niego Manchester United, który wykupił go za prawie 40 milionów euro. Od tego czasu nie otrzymał zbyt wielu szans na grę w ekipie „Czerwonych Diabłów”, a większość czasu przesiedział na trybunach lub ławce rezerwowych.

Zobacz również: Lewandowski udziela rad Piątkowskiemu. Tak zareagował na zawaloną bramkę z San Marino

Tego lata 24-latek chciał zmienić otoczenie na zasadzie transferu definitywnego bądź wypożyczenia. Jego usługami zainteresowany był Everton, jednak władze ekipy z Old Trafford nie zgodził się na transfer. Teraz głos w sprawie zabrał sam zainteresowany, który udzielił wywiadu klubowej legendzie, Rio Ferdinandowi.

Rozmawiam o sytuacji z trenerem i władzami klubu. Wszyscy jasno wyrazili chęć, abym został w klubie. Szkoleniowiec powiedział: „Chcę, żebyś został”. Widzę to, co dzieje się od początku sezonu i jest to dla mnie bardzo trudne. Muszę mu zaufać, mam nadzieję, że wkrótce dostanę szansę. Jeśli nie będzie mnie potrzebował, to myślę, że da mi odejść. Myślę też, że jestem w jego planach – powiedział van de Beek.

Reprezentant Holandii w tym sezonie nie rozegrał ani jednej minuty w koszulce Manchesteru United. W ostatniej kampanii wystąpił w 36 meczach, jednak na boisku spędził niespełna 1500 minut. W tym czasie zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem