Do trzech razy sztuka. Louis van Gaal selekcjonerem „Oranje”

Reprezentacja Holandii ma nowego selekcjonera. Następcą Franka de Boera został Louis van Gaal, który poprowadzi "Oranje" po raz trzeci w swojej karierze.

Po słabym występie na mistrzostwach Europy Frank de Boer pożegnał się ze stanowiskiem selekcjonera reprezentacji Holandii. Przypomnijmy, że „Oranje” odpadli w 1/8 finału z Czechami (0:2). Od czasu dymisji do Boera poszukiwano więc odpowiedniego kandydata do objęcia wakatu. Dziś holenderski związek piłkarski potwierdził zatrudnienie Louisa van Gaala.

Zobacz również: Egzotyczny transfer Ariela Borysiuka. Polak zagra w Indiach

69-letni szkoleniowiec piastował już tą funkcję dwukrotnie – za pierwszym razem w latach 2002-2004, a za drugim w latach 2012-2014. Na mundialu w RPA doprowadził nawet drużynę do brązowego medalu. Od maja 2016 roku pozostawał jednak bezrobotny. Ostatnią drużyną, którą prowadził był Manchester United. W swoim CV ma również pracę w Bayernie, Ajaxie, AZ Alkmaar oraz FC Barcelonie. Jego kontrankt z „Oranje” będzie obowiązywał do zakończenia mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem