Dlaczego Leo Messi nie został w Barcelonie? El Mundo Deportivo ujawnia jego wymagania

21.09.2022
Dlaczego Leo Messi odszedł z FC Barcelony i trafił do Paris Saint-Germain na zasadzie wolnego transferu? El Mundo Deportivo szczegółowo poinformowało o wymaganiach finansowych Argentyńczyka, które nie zostały spełnione.

Sensacyjne informacje kilka miesięcy temu podał „El Pais”, który napisał o powodach odejścia Leo Messiego z Barcelony. Jak twierdził hiszpański dziennik, przyczynił się do tego… Gerard Pique. Hiszpan miał przekonywać Joana Laportę, prezydenta klubu, do rozwiązania problemów z Finansowym Fair Play za pomocą odejścia Messiego, którego pensja znacząco obciążała budżet katalońskiego klubu. „El Pais” napisało także o pogorszeniu relacji Messiego z Pique, które objawiały się choćby w zaprzestaniu uczestnictwa obrońcy w imprezach organizowanych przez byłego już napastnika Barcy. Pique zgodził się także na obniżkę pensji dopiero wtedy, gdy z klubu odszedł Argentyńczyk. „El Mundo Deportivo” dziś rzuca inne światło na sprawę, informując konkretnie, jakie wymagania co do klubu miała jego legenda.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Opublikowane w hiszpańskim dzienniku wymagania Leo Messiego czytamy na stronie fcbarca.com:

1. Kontrakt do 2023 roku z możliwością jednostronnego przedłużenia współpracy ze strony Leo Messiego.
2. Obniżka pensji o 20% na sezon 2020/2021, odzyskanie 10% w rozgrywkach 2021/2022 i kolejnych 10% w kampanii 2022/2023 z odsetkami 3% rocznie.
3. Wypłata zaległej premii lojalnościowej wraz z odsetkami.
4. Loża dla rodzin Messiego i Luisa Suáreza.
5. Prywatny lot w Boże Narodzenie dla całej rodziny do Argentyny.
6. Wypłaty odroczonego wynagrodzenia z sezonu 2020/2021 plus odsetek w przypadku rozwiązania kontraktu.
7. Bonus 10 milionów euro za podpisanie kontraktu.
8. Wzrost wynagrodzenia w przypadku podwyżki podatków.
9. Eliminacja klauzuli odejścia, która zostałaby ustanowiona na poziomie 10 tysięcy euro.
10. Przedłużenie kontraktu Pepe Costy zgodnie z długością umowy Messiego.
11. Podpisanie przez Barcelonę zobowiązania do zapłacenia Rodrigo Messiemu (brat piłkarza) należnych mu prowizji.

Barcelona nie zgodziła się na obniżenie klauzuli transferowej Messiego z 700 milionów euro do 10 tysięcy euro. Jak czytamy na fcbarca.com, nie chciała tym samym sprawić wrażenia, że piłkarz ma otwarte drzwi do odejścia z klubu. Dodatkowo nie zgodzono się na premię 10 milionów euro za podpisanie kontraktu, a także wzrost wynagrodzenia przed osiągnięciem przez klub poziomu przychodów sprzed pandemii. Dlatego też Messi zakończył negocjacje.

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Jeśli jeszcze nie masz konta w LV BET – możesz założyć je w kilka minut, odebrać 20 PLN wyjątkowego bonusu na start specjalnie dla czytelników Łączy Nas Pasja i obstawić co tylko chcesz BEZ RYZYKA UTRATY WŁASNYCH ŚRODKÓW! Jak tego dokonać? Kliknij TUTAJ, aby przejść do rejestracji w LV BET i odbierz bonus dla nowych graczy.

Rafał Gikiewicz mocno skrytykowany przez byłego reprezentanta Polski

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem