„Dla kibiców żużla lepiej byłoby, gdyby awansowała Ostrovia”

Za nami półfinałowe mecze PGE Ekstraligi. Wiemy już, że o tytuł Drużynowego Mistrza Polski powalczy w tym roku Betard Sparta Wrocław i Motor Lublin. O brązowy krążek pojadą z kolei Moje Bermudy Stal Gorzów oraz Fogo Unia Leszno. Z kolei o awans do PGE Ekstraligi będą się biły kluby z Ostrowa Wielkopolskiego i Krosna.

Betard Sparta Wrocław pokonała u siebie Fogo Unię Leszno 47:43 w rewanżowym meczu półfinału PGE Ekstraligi i zapewniła sobie awans do finału. Kolejny raz nie zawiedli liderzy Sparty, czyli Maciej Janowski, Artiom Łaguta i Tai Woffinden, którzy łącznie uzbierali 34 „oczek”. – Spodziewałem się, że Unia postawi się gospodarzom. Tor był po deszczu, a to premiuje ekipy przyjezdnych. We Wrocławiu było widać też rozluźnienie. Byli oni niemal pewni awansu do finału, więc nic dziwnego, że się trochę rozprężyli – powiedział nam Przemysław Półgęsek, dziennikarz Interii.

Taki sam wynik mieliśmy w Lublinie, gdzie Motor podejmował klub z Gorzowa Wielkopolskiego. Gospodarze kontrowali mecz i pewnie zameldowali się w finale PGE Ekstraligi. Jedyną złą informacją dla lublinian jest kontuzja Grigorija Łaguty, która może go wyeliminować z finałowego starcia. – Motor jest wreszcie drużyną kompletną i tym monolitem mogą pójść po mistrza Polski. Natomiast Stali znowu zabrakło kogoś, kto mógłby dorównać Zmarzlikowi – dodał Półgęsek.

Pierwsze finałowe starcie odbędzie się w niedzielę 19 września w Lublinie. – Jeśli miałbym oceniać procentowo, to mimo wszystko dałbym 60% na złoto dla Sparty. Łaguta, Woffinden, Janowski… Nie ma takich zawodników o tym poziomie w Lublinie. Motor może zagrozić Sparcie juniorami oraz atutem własnego toru. Przykładowo Janowski w ogóle nie czuje lubelskiego stadionu – stwierdził dziennikarz Interii.

Ciekawie jest również na zapleczu Ekstraligi, gdzie o awans będą się biły kluby z Ostrowa Wielkopolskiego i Krosna. – Tu szanse są 50 na 50. Myślę, że dla kibiców żużla lepiej byłoby, gdyby awansowała Ostrovia, bo jest ona bardziej przygotowana do jazdy na najwyższym szczeblu. Jest tam fajny stadion i zalążek ekstraligowego składu – zakończył Półgęsek.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem