Wisła Kraków i Cracovia w ligowej tabeli są sąsiadami w tabeli z taką samą liczbą punktów, którzy w tym sezonie wygrali tyle samo meczów (siedem). Sobotnie derby stolicy Małopolski przy Reymonta 22 będą okazją do pokazania wyższości nie tylko w bezpośrednim meczu, ale także ekstraklasowej stawce. Przedstawiamy kursy na „Świętą Wojnę”, które przygotował sponsor klubu, LV BET.

W ostatnim czasie najważniejszy mecz Małopolski lepiej wychodzi piłkarzom Wisły Kraków. Poprzednie osiem derbowych pojedynków między „Białą Gwiazdą” a „Pasami” to tylko jedno zwycięstwo tych drugich, przy aż pięciu triumfach wiślaków. Jesienią oba zespoły podzieliły się punktami. Jak będzie w sobotni wieczór? Czy zobaczymy przełamujących złą serię piłkarzy Petera Hyballi, a przy okazji – tak jak choćby nieco ponad dwa lata temu przy Reymonta – mecz z dużą liczbą bramek?

Wisła wygra i powyżej 3.5 gola w meczu – kurs LV BET: 7.50

W jesiennym starciu na stadionie Cracovii jedyną bramkę dla Wisły Kraków zdobył w tym meczu Felicio Brown Forbes. Kostarykańczyk jest w obecnym sezonie najlepszym strzelcem „Białej Gwiazdy”. Urodzony w Berlinie 29-latek strzelił w obecnych rozgrywkach siedem bramek. Co ciekawe, ostatni mecz w którym wpisał się na listę strzelców, było też ostatnim wygranym przez zespół Hyballi. Jego przełamanie pomoże przełamać się całemu zespołowi?

Felicio Brown Forbes strzelcem bramki – kurs LV BET: 2.90

Jakub Błaszczykowski po powrocie do Wisły Kraków upodobał sobie mecze derbowe. Zagrał w dwóch, w obu strzelił bramkę, do nich dołożył jeszcze asystę, a Wisła wygrała te spotkania 3:2 i 2:0. Jak będzie w sobotę? Na łamach Interii były selekcjoner reprezentacji Polski i trener Wisły Kraków, Franciszek Smuda, przyznał: „Kuba na jednej nodze może zrobić więcej niż inny piłkarz”. Pomocnik, kapitan, lider drużyny, współwłaściciel klubu i legenda „Białej Gwiazdy” wraca po przerwie: w trzech z czterech ostatnich meczów wchodził z ławki rezerwowych.

Jakub Błaszczykowski zagra co najmniej 15 minut i zanotuje przynajmniej jedno kluczowe podanie – kurs LV BET: 1.90

Jedno jest pewne: w derbowym meczu na pewno nie zabraknie walki. W takich meczach piłkarze nigdy nie odstawiają nogi. To może być spotkanie, w którym ambicja i charakter piłkarzy obu drużyn przełoży się na częste przerywanie akcji faulem. Napięta atmosfera między klubami może zwiastować również sporą ilością napomnień od sędziego. W ostatnim meczu arbiter pokazał obu krakowskim drużynom aż dziesięć żółtych kartek! W przedostatnim, kiedy Wisła wygrała przy Kałuży 2:0, było ich dziewięć. Wyższa temperatura wynikająca ze specyfiki derbów pozwala przypuszczać, że również teraz sędzia będzie musiał kilka razy zajrzeć do kieszonki.

Powyżej 5.5 żółtych kartek – kurs LV BET: 1.85

– Musimy w końcu wygrać. Odkąd jestem w Wiśle, to bardzo dużo elementów uległo poprawie. Posiadanie piłki, pressing, a ponadto wprowadziliśmy wielu młodych zawodników. Brakuje jedynie zdobywania bramek i to jest bariera, którą musimy przełamać. Po prostu musimy zacząć wykorzystywać swoje sytuacje i chciałbym, aby już w sobotę to nastąpiło, żebyśmy strzelili jedną, dwie bramki, co spowoduje, że wyjdziemy z tego dołka, w którym obecnie się znajdujemy – powiedział na konferencji prasowej trener wiślaków, Peter Hyballa. Lepszej okazji na wyjście z dołka od „Świętej Wojny” nie ma!

Sprawdź także: LV TYPER. KONKURS NA DERBY KRAKOWA!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem