Dejan Lovren opuszcza Rosję! Chorwat zaliczył wielki powrót

Po blisko trzech latach Dejan Lovren zdecydował się na opuszczenie Zenita St. Petersburg. Chorwacki defensor został zaprezentowany jako nowy zawodnik Olympique Lyonnais.

Dejan Lovren trafił do Sankt Petersburga latem 2020 roku i jego pobyt w tamtejszym Zenicie był bardzo udany. Zawodnik odegrał walną rolę w zdobyciu przez klub pięciu trofeów na krajowym podwórku oraz, nawet podczas ataku Rosji na Ukrainę, zachwalał życie w tym kraju. Jego umowa z zespołem niebawem miała wygasnąć i wydawało się, że zostanie przedłużona, jednak niespodziewanie ogłoszono transfer brązowego medalisty mistrzostw świata w Katarze.

Zobacz również: Jonathan David wyznaczył kierunek ewentualnego transferu

Dejan Lovren został dziś zaprezentowany jako nowy zawodnik Olympique Lyon!

Chorwat został wykupiony za 2 miliony euro i podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2025 roku. Warto zaznaczyć, iż 33-latek reprezentował już barwy francuskiej ekipy w latach 2010-2013. Po przygodzie w OL przeniósł się do Anglii, gdzie występował w Southampton oraz Liverpoolu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do Olympique Lyonnais. To jest klub, który otworzył mi drzwi do międzynarodowego futbolu, nigdy tego nie zapomnę. . Z żalem opuszczałem Lyon w 2013 roku, bo czułem, że nie pokazałem wszystkiego. Chcę udowodnić wszystkim, jakim naprawdę jestem zawodnikiem – powiedział sam Lovren.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem