Dawid Janczyk w kolejnym klubie? Zaskakujący kierunek!

Dawid Janczyk wciąż próbuje połączyć swoje życie, pełne wzlotów i upadków, z futbolem. Jak donosi Dziennik Wschodni, chce go… III-ligowa Chełmianka Chełm.

Informacja podana przez Dziennik Wschodni jest o tyle zaskakująca, że tym razem zainteresowanie Janczykiem, upadłym talentem, pełnym życiowych problemów, wyraził klub z nieco wyższej klasy rozgrywkowej. Ostatnie nieudane przygody Dawida z futbolem miały miejsce w siódmej lidze niemieckiej oraz w występującym w klasie okręgowej MKS-ie Ciechanów. W obu klubach przez jakiś czas przebywał, trenował, zdarzyły się nawet bramki w sparingach, jednak nie wytrwał na dłużej.

W Chełmie o porozumieniu z Dawidem Janczykiem mówi się od dłuższego czasu. Klub z Lubelszczyzny szykował już dla niego mieszkanie oraz pomoc psychologa.

Gazeta nie przesądza, że temat dojdzie do skutku. Nie ulega wątpliwości, że każdy klub decydujący się na Janczyka, ma świadomość, że bierze go z pełnym, ciężkim bagażem. Ryzykuje zatrudnieniem byłego piłkarza, który dziś niewiele wspólnego ma z choćby pół-profesjonalnym uprawianiem tego zawodu. Niewiele wspólnego ze stabilnością życiową, wszak boryka się z uzależnieniem od alkoholu. Zawodzi kolejnych ludzi, którzy wyciągają do niego rękę.

Janczyk najwyraźniej wciąż się łudzi, że przedstawia jakąś wartość sportową, a kolejne zainteresowane kluby go w tym utwierdzają. Niestety, w żadnym z nich nie utrzymał dyscypliny, która pozwalałaby mu funkcjonować w zespole.

Prezes MKS Ciechanów dla Wp.pl:

Rozstaliśmy się z Dawidem, bo on potrzebuje mobilizacji do naprawy własnego życia. Bez tego się nie podniesie. Musi sobie dużo rzeczy przemyśleć.

Chełmianka przed kilkoma dniami poinformowała, że grającym asystentem trenera w nowym sezonie będzie Grzegorz Bonin. Piłkarz mający w dorobku blisko 300 występów w Ekstraklasie ma wesprzeć III-ligowca swoim doświadczeniem na boisku i w szatni. Działacze z Chełma namawiali do transferu także Tomasza Brzyskiego, 4-krotnego mistrza Polski z Legią.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem